Натоптиші та боротьба з ними

У жінок досить часто з'являються натоптиші. Найчастіше вони локалізуються у передній частині стопи, на подушечках пальців. Крім суто косметичного ефекту, вони турбують власницю печінням під час ходи, що виявляються, навіть після зовсім нетривалих піших прогулянок.

natoptyshi, stopy s natoptyshami, natoptyshi na stopah, stopy bol'nye Причини утворень

По суті, натоптиші – це елементарна захисна реакція організму на найменші пошкодження шкіри ступнів. Наразі йдеться про регулярне натирання чи тиск. В результаті цього в пошкоджених місцях порушується кровообіг і клітини шкіри, не справляючись зі ситуацією, що починається, починають посилено і навіть надмірно активно виробляти кератин. Своєю чергою, його надмірна кількість сприяє ороговінню шкіри на ступнях.

Саме тому підлоги у всі часи наполягають на тому, що не можна:

  • носити занадто тісне або, навпаки, надмірно вільне взуття;
  • давати ногам надмірні, непосильні навантаження, особливо якщо взуття при цьому буде незручним.

natoptyshi, stopy s natoptyshami, natoptyshi na stopah, stopy bol'nye

До речі, постійна поява натоптишів може бути викликана не лише тривалою ходьбою або незручним взуттям, але й такими супутніми захворюваннями, як:

  • зайва вага або плоскостопість;
  • бурсит чи цукровий діабет;
  • грибкові інфекції.

А як із ними боротися?

Як і у випадках з багатьма іншими проблемами, які виникають внаслідок певного захворювання, насамперед необхідно усунути першопричину. В цьому випадку – змінити взуття та зменшити навантаження на ноги. Після того, як причину ліквідовано, необхідно позбутися наслідків на місцевому рівні. Якщо натоптиш ще не був дуже запущений, то цілком достатньо буде пом'якшувальної ванни та бруска пемзи.

natoptyshi, stopy s natoptyshami, natoptyshi na stopah, stopy bol'nye Ванни

Щоб пом'якшити натоптиші за допомогою ванни можна скористатися одним з наступних рецептів:

  1. У гарячій воді розчиняють невелику кількість солі та опускають у неї ноги.
  2. Для приготування содової ванни необхідно підготувати мильний розчин. Для цього брусок господарського мила натирають на звичайній тертці та розводять гарячою водою. Після цього отриманий розчин додають харчову соду. Така суміш дозволяє видалити ороговілу пластину, причому відразу ж видаляється і корінець натоптиша.
  3. Для ванни з марганцівки в підсолену воду додають заздалегідь розведену в теплій воді марганцівку. natoptyshi, stopy s natoptyshami, natoptyshi na stopah, stopy bol'nye

Попри те, який саме з рецептів Ви підберете, ноги у ванні слід тримати протягом пів години. Відмінні результати демонструє і компрес із саліциловим кремом. Його наносять на ноги годин на 6-8. Якщо у місці натоптиша Ви відчуваєте сильне печіння, спробуйте натирати уражене місце кремом, що містить ментол.

natoptyshi, stopy s natoptyshami, natoptyshi na stopah, stopy bol'nye

Але, любі жінки, зверніть увагу на те, що якщо натоптиші на Ваших ногах знаходяться вже в дуже занедбаному стані - самолікуванням займатися небезпечно. З глибокими та кореневими мозолями краще звернутися до подолога – фахівець неодмінно надасть кваліфіковану допомогу. І, будьте здорові, бережіть себе.