Міліуми (простянка) - методи боротьби
Невеликі дрібні новоутворення, що з'являються на шкірі, не загрожують ні здоров'ю, ні життю людини. Але з естетичного боку – проблема досить істотна. Так що допоможе краще впоратися з цією косметичною проблемою?
Народна медицина говорить про скраби, маски та примочки, офіційно медики рекомендують цинкову або саліцилову мазь і вітамінні розчини. Результати якого лікування будуть більш ефективними та чи варто вдаватися до кардинальніших методів – електрокоагуляції або лазерного видалення. Позитивними сторонами обох косметичних процедур у виконанні професіоналів є абсолютна безболісність, короткий період відновлення, відсутність ускладнень.
Який би з методів Ви не вибрали, слід пам'ятати, що, крім цього, слід правильно харчуватися, використовувати тільки якісну косметику і регулярно очищати шкіру за допомогою пілінгів. До речі, саме пілінг вважається однією з найкращих процедур, щоб уникнути появи білих вугрів чи простянки – саме так називають міліуми у народі.
Що являють собою освіти
Дрібні трішки виступаючі над шкірою утворення відрізняються чітко визначеними межами та білим кольором. Візуально вони помітні досить сильно, особливо якщо смугла шкіра. Трапляється, що в одному місці збирається безліч таких утворень. У такому разі шкіра виглядає грубою, борозенчастою.
Рідко, але трапляється, що меліуми після декількох місяців зникають самі по собі. Але якщо цього не трапляється – буде потрібно втручання. Найчастіше просянка з'являється на лобі, скронях, навколо очей і носі. Буває, що просянка висипає на шкірі у новонароджених. Щоправда, у них вона проходить без жодного втручання.
Методи видалення
Лікування міліумів виконується кількома методами, видалення:
- стерильною голкою;
- радіохвильовою терапією;
- пілінгом;
- масками та скрабами;
- лазерною терапією.
Крім цього важливо дотримуватися певних правил особистої гігієни. Вмивайтеся частіше, а для догляду використовуйте засоби, які суворо підходять Вам за віком. Вмивайтеся спеціальними гелями або м'яким милом. Бажано, щоб у їхньому складі не було ароматизаторів, барвників та інших хімічних речовин. Можна використовувати засоби, які містять ретинол.
Бажано не піддавати шкіру дії прямих сонячних променів. Якщо міліум видаляється в косметологічній клініці за допомогою голки, місце видалення потрібно обробити антисептиком і постаратися протягом двох-двох днів не виходити на вулицю. Також потрібно вмиватися та протирати шкіру хлоргексидином чи мірамістином.
Для позбавлення просянки в домашніх умовах доведеться почекати кілька місяців. Тут також важливе регулярне вмивання та ретельний догляд за шкірою. Можна обробляти шкіру двічі на день вітамінами А та Е. Ампули, які можна купити в будь-якій аптеці, додають у зволожуючий крем. Пропорція, що рекомендується - 2 мл вітамінів на одну чайну ложку крему. Суміш тримають на обличчі пів години. Після цього надлишки засобу легко видаляють за допомогою звичайних серветок.
Можна скористатися маскою з томатів. Знявши шкірку з помідора, його розминають звичайною виделкою. Отриману масу укладають на проблемні ділянки та змивають через пів години. Після маски також вмиваються теплою водою та накладають зволожуючий крем.
Якщо Вам сподобалися наші поради – ставте лайк. Якщо ж у Вас є власні рецепти, за допомогою яких можна позбутися міліумів – поділіться з нами у коментарях.