Меланоніхія нігтів

Серйозна зміна нігтьових пластин – меланоніхія потребує негайного лікування, оскільки є однією з перших ознак меланоми нігтьової пластини.

melanonihija, melanoma nogtej, melanoma na nogtjah, прічіни melanomy, priznaki melanonihii Але, оскільки тривалий період часу окрім появи ледь помітних темних смужок на нігтях, ніяких інакших ознак захворювання немає, багато хто просто не звертає уваги на ці зміни та, відповідно, надто пізно звертається до медиків.

Ознаки та причини

Початок меланохії асоціюється з бурими плямами на нігтях або смугами, колір яких варіюється від коричневого до чорного кольору. Причинами їх появи можуть бути:

 1. Хронічна травма нігтьових пластин – у більшості випадків це відбувається при носінні занадто тісного взуття, при цьому найбільше зазвичай страждають перший і п'ятий пальці.
 2. Грибкова інфекція на нігтях.
 3. Прийом деяких медичних засобів, наприклад, лінкоміцину, протималярійних чи хімієтерапевтичних препаратів.
 4. інфекції бактеріального походження.

melanonihija, melanoma nogtej, melanoma na nogtjah, прічіни melanomy, priznaki melanonihii Досить рідко, але все ж таки трапляється, що меланоніхія нігтів супроводжує такі патологічні стани як:

 • обмежена склеродермія;
 • псоріаз;
 • амілоїдоз.

Дещо схожа з меланомою геморагія нігтьового ложа. Відрізняються вони тим, що гематома ніколи не сягає вільного краю нігтя. Проте варто звернути увагу, що кров під нігтями зовсім не виключає злоякісності утворення. Точна диференціальна діагностика під силу лише вузькоспеціалізованим медикам. melanonihija, melanoma nogtej, melanoma na nogtjah, прічіни melanomy, priznaki melanonihii

Чинники, що вказують на наявність піднігтьової меланоми

Визначити наявність піднігтьової меланоми можна за такими факторами:

 • утворюється на великих пальцях рук чи ніг;
 • знаходиться виключно з одного краю нігтя;
 • найчастіше вік пацієнтів віком від 60 років;
 • потемніння з нерівними краями з'являється раптово і швидко збільшується;
 • утворюється без травматизму.

melanonihija, melanoma nogtej, melanoma na nogtjah, прічіни melanomy, priznaki melanonihii Найчастіше з'являється у людей, які мають в особистому або сімейному анамнезі диспластичний невус. Враховуючи те, що часто нігті свідчать про стан здоров'я при найменших їх змінах потрібно негайно звертатися до медиків. Тим більше, що у меланом може бути помічена і рідкісна локалізація:

 • долоні;
 • підошви;
 • пальці.

melanonihija, melanoma nogtej, melanoma na nogtjah, прічіни melanomy, priznaki melanonihii Таким незвичним розміщенням характеризується приблизно 10% з усіх меланом.

Будемо щиро сподіватися, що такі неприємності не торкнуться Вас, але раптом, якщо Ваші нігті стануть якимось чином змінюватись – негайно звертайтеся до фахівців. займатися самолікуванням категорично не можна.