Мехенді – техніка малювання хною на руках

У Стародавній Індії вважалося, що малюнки хною на руках захищають від негараздів і пристріту, здатні вберегти шлюб та запобігти зраді. А ще вони неймовірно красиві й вміла рука майстра здатна створити справжні шедеври.

mehendi, hna na rukah, risunki hnoj, hna dlja risunkov, tehnika risovanija hnoj, tehnika mehendi

Історія появи техніки мехенді

В Індії жінки почали прикрашати свої руки ще в XII столітті. Дуже швидко ця традиція поширилася по Сходу. До речі, після розписування рук пасту, яка залишалася, закопували в землю, щоб ніхто не зміг наворожити чогось поганого.

Традиція, яка сподобалася східним жінкам, дуже швидко поширилася по всьому світу і зараз за допомогою спеціальної пасти жінки створюють як легкі прості малюнки, так і справжні твори шедевральних мистецтв на руках. mehendi, hna na rukah, risunki hnoj, hna dlja risunkov, tehnika risovanija hnoj, tehnika mehendi

Паста – хна для мехенді

Аж до наших днів пасту для мехенді продовжують виготовляти із хінного дерева. Росте воно на території Єгипту та Індії, звідти продукт і завозять до країн Європи. Зважаючи на те, що продукт абсолютно натуральний, алергії він не викликає. Для того, щоб приготувати фарбуючий розчин, фахівці дрібно кришать листя і додають до них лимонний сік. Для того, щоб надати пасті темніший відтінок можна додавати басму (відтінок стане бордово-чорним) або каву. mehendi, hna na rukah, risunki hnoj, hna dlja risunkov, tehnika risovanija hnoj, tehnika mehendi

Головне, при купівлі засобу звертати увагу на те, щоб у складі барвника була саме натуральна хна, а не синтетична. Остання здатна викликати алергію на чутливій шкірі.

Як наносяться малюнки хною

Перш ніж наносити хну на шкіру, фахівці радять обробити її оливковою олією. Це розширить пори й малюнок буде виглядати яскравішим. Після нанесення малюнка на шкіру йому потрібно дати час добре висохнути. У середньому на це потрібно витратити приблизно годину часу. Багато в чому тривалість сушки залежить від вологості повітря у приміщенні.

Коли малюнок повністю висохне, потрібно буде видалити висохлу хну, що залишилася. При цьому зверніть увагу - змивати її не можна. Протягом двох діб малюнок набуде свого постійного відтінку. Найяскравіше хна виглядає на руках та ногах. Найчастіше малюнки хною наносять до коліна або до ліктя. mehendi, hna na rukah, risunki hnoj, hna dlja risunkov, tehnika risovanija hnoj, tehnika mehendi

Якщо ви не вважаєте себе майстром з малювання, можете створити малюнок хною користуючись спеціальним трафаретом. Після нанесення малюнку для того, щоб він протримався максимально довго, дотримуйтесь наступних правил:

  • не виходьте надвір кілька годин, особливо якщо там волога чи дощова погода;
  • випийте зігріваючий чай або глінтвейн;
  • не мийте шкіру з малюнком щонайменше 8 годин;
  • перед купанням змастіть малюнок будь-якою олією.

Які малюнки хною популярні

Стилістика мехенді відрізняється різноманітністю. Жінки Близького Сходу віддають перевагу рослинним мотивам або флористиці, що нагадує арабську в'язь. Жінки Північної Африки воліють геометричні малюнки, контури яких розміщені за контурами кінцівок. Жінки з Пакистану та Індії вибирають собі мініатюрні малюнки на пальцях. Найчастіше це краплеподібні елементи чи абстракція. Але не менш популярні й об'ємні малюнки – рукавички, панчохи, що повністю покривають шкіру рук та ніг. Еклектика найбільше популярна в Індонезії та Південній Азії. mehendi, hna na rukah, risunki hnoj, hna dlja risunkov, tehnika risovanija hnoj, tehnika mehendi

Переваги техніки мехенді

У порівнянні з постійним татуюванням, мехенді має ряд очевидних переваг:

  • нанесення абсолютно безболісне;
  • немає дискомфорту та алергічних реакцій.

До того ж з часом хна змивається і якщо малюнок набридне, ви без проблем позбавитеся його. Що стосується самого стилю, то він не виходить із моди й малюнки хною завжди виглядають стильно та модно. Окрім того, такий дизайн допоможе позбавитися, точніше, приховати шрами або пігментні плями.

А як ви ставитеся до такого варіанту етностиля, і чи готові нанести такі малюнки на свою шкіру? Поділіться з нами у коментарях.