Манікюр та педикюр для діабетиків
Що може бути приємніше якісно зробленого педикюру чи манікюру. Але за певних проблем зі здоров'ям навіть такі прості процедури стають великим ризиком. Наша тема сьогодні – манікюр та педикюр для діабетиків.
Недостатній рівень загальної санітарії, погана стерилізація інструментів, надмірна старанність майстра – це може призвести до травмування шкіри або інфекцій. Мабуть, кожна з нас зіштовхувалася з порізами під час манікюру або педикюру, але якщо ви страждаєте на діабет 2-го типу слід бути особливо обережною, і дбати про захист ваших рук і ніг. Навіть незначний поріз здатний спровокувати появу інфекції, результатом якої стане підвищення рівня цукру в крові, а це може призвести до неправильного загоєння і серйозних ускладнень.
У такому разі, чи можна діабетикам робити манікюр та педикюр у салоні? Звичайно! Адже, крім того, що педикюр і манікюр це приємне проведення часу, вони так само є запорукою чистих і зволожених рук і ніг, що особливо важливо, якщо ви страждаєте від діабету. Просто у вашому випадку, ставитися до процедури та до вибору майстра варто серйозніше і відповідальніше, адже від цього залежить ваш загальний стан здоров'я.
Перед тим як записатися на манікюр або педикюр, проконсультуйтеся з лікарем, і переконайтеся, що він схвалює ці процедури. Як тільки він дасть добро, не поспішайте мчати в салон, а ретельно вивчіть інформацію, що краще робити, а чого навпаки уникати у процесі цих процедур, виходячи з ваших показників здоров'я. Дотримання кількох правил безпеки допоможе вам мінімізувати ризики інфікування, і ви зможете почуватися більш розслаблено під час процедури.
Не бійтеся відкласти запис. Якщо зараз у вас є якісь інфекції, порізи, або відкриті ранки на руках або ногах, то зустріч з майстром слід на деякий час відкласти. Деякі дівчата думають: «Ой, ну я вже записалася, незручно дзвонити скасовувати процедуру» і т.д. Але ми всі люди, і майстер обов'язково увійде у ваше становище! Особливо якщо це стосується вашого здоров'я.
Не голіть ноги протягом кількох днів перед педикюром. Видалення волосся за допомогою бритви загрожує крихітними порізами (навіть якщо ви їх не бачите) і збільшить ризик інфікування. Можна зробити депіляцію після процедури педикюру.
Ретельно вибирайте майстрів та салон. Безумовно, насамперед треба звернути увагу на бездоганну санітарію. Повідомте менеджеру салону про те, що ви страждаєте на цукровий діабет, і поцікавтеся про їх методи стерилізації інструментів. Працівники салону краси з високою репутацією будуть більш ніж раді продемонструвати вам технологію їхньої роботи. Якщо йдеться про педикюр, то очищення та дезінфекція ванн для ніг повинна проводитися після кожного клієнта, це незаперечні запобіжні заходи для тих, у кого діабетична стопа.
Щипчики та пемзи також повинні бути ретельно оброблені дезінфікуючим розчином або поміщені в хірургічний автоклав, який використовує пару під тиском для стерилізації інструментів. Це стосується й стерилізації інструментів для манікюру.
Ще одна порада: вибирайте салон або окремого майстра, який використовує інструменти із нержавіючої сталі. Їх легше очищати і обробляти, ніж пористі пилочки для нігтів та дерев'яні палички, що використовуються для посування кутикули.
А ще краще придбати свій власний манікюрний набір і приносити його з собою. Деякі люди, які страждають від діабету, вважають за краще використовувати навіть індивідуальний лак для нігтів.
Запишіться на ранок. Якщо ви маєте таку можливість, запишіться на процедуру в першій половині дня. Ви будете одним з перших клієнтів, і інструменти, напевно, будуть більш ретельно оброблені.
Завжди повідомляйте свій діагноз! Поінформуйте майстра про те, що ви діабетик, до початку будь-яких маніпуляцій. Попросіть її бути дуже акуратною та утриматися від дій, що дряпають або травмують шкіру. Не бійтеся коментувати дії майстра - ваше здоров'я понад усе!
Не зістригайте нігті дуже коротко, тому що це може спровокувати появу врослих нігтів на ногах і руках і призвести до інфекції.
Не дозволяйте дій, які можуть пошкодити шкіру. Не погоджуйтеся на обрізання кутикули або використання гострих інструментів на шкірі або під нігтями. Натомість після замочування ніг або рук, коли шкіра навколо пальців стане м'якою, кутикулу можна буде просто відсунути.
Попросіть майстра виявити особливу турботу. :) Жорсткі пемзи відмінно відлущують огрубілі області стоп, але можуть нашкодити вашій шкірі. Занадто енергійне скрабування п'ят може легко подряпати їх, або спровокувати мікроскопічні розриви на шкірі, роблячи вас сприйнятливішою до інфекції. Тому не соромтеся попросити майстра бути ніжнішими. :) Уникайте використання металевих скребків для видалення шкіри – це не ваш варіант.
Після закінчення процедури педикюру або манікюру, будьте уважні до своїх кінцівок і перевіряйте їх на наявність ознак почервоніння або інфекції. Якщо ви помітили щось незвичайне, негайно зверніться до лікаря.
Якісний педикюр та манікюр – це чудовий спосіб розслабитися, зберегти здоров'я ніг та рук, а також покращити їх кровообіг. Навіть якщо ви діабетик, це не привід відмовлятися від улюблених процедур. Дотримуйтесь всіх запобіжних заходів, а також знайдіть постійного майстра, який буде проінформований про вашу проблему - і тоді ви зможете просто сидіти склавши ручки та насолоджуватися приємною процедурою. :)