Мадароз: випадання вій та брів

Довгі, густі вії - те, чого хочуть більшість дівчат. Але для людей, які страждають на мадароз, це майже недосяжна мрія. У своїй статті я розповім вам, що це за недуга, і як припинити випадання вій та брів.

madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

Ми звикли сприймати наші фізичні дані як належне. Ось у нас волосся, а ось у нас нігті, а ось у нас зуби... Але іноді, наше тіло починає демонструвати нам сюрпризи, до яких ми зазвичай не готові. Такі, як, наприклад, облисіння вій чи брів. Безумовно, це не дуже поширене явище, але, на жаль, таке трапляється. І цей негативний чинник має назву – мадароз. Але чим він викликаний? І чи є симптоми, завдяки яким ми зможемо запобігти розвитку захворювання? Про це ми сьогодні й поговоримо!

Що таке мадароз?

Мадароз - це медичний термін, що означає втрату вій або брів. Він може бути:

  • Односторонній або двосторонній
  • Неповний чи повний
  • Не залишаючий рубців або шрамів, або такий, що призводить до рубцювання.

При мадарозі, який не залишає шрамів, фолікулярні структури зберігаються і потенційно процс може бути оборотним. Тобто ви цілком можете розраховувати на те, що з часом вії та брови знову почнуть рости. Якщо ж мадароз спровокував рубцювання, то, швидше за все, справа в глибокому запаленні та фіброзі, і це, швидше за все, призведе до незворотної втрати вій і брів.

madaroz

Причини мадарозу

Перш ніж ви вирішите, що страждаєте на мадароз, ви повинні знати, що волосся на голові, віях і бровах регулярно випадає та оновлюється природним шляхом, і це абсолютно нормально. У випадку з мадарозом, однак, спостерігається велика втрата волосся – деякі люди взагалі залишаються без вій чи брів. Як з'ясувалося, існують різні причини такого явища, основними з яких є:

1.Блефарит. Однією з головних причин мадароза є блефарит – запалення повік. Це запалення може бути викликане різними інфекціями (наприклад, стафілококом, проказою, паразитарними, вірусними або грибковими інфекціями), травмами та алергіями. У деяких хронічних випадках вії або брови зникають, коли людина продовжує терти свої очі або надбрівні дуги через постійне подразнення, яке вона відчуває. 

madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

2.Тріхотілломанія. Існує психічний розлад, званий трихотілломанія, який провокує людину виривати волосся на тілі, у тому числі вії та брови.

3. Аутоімунні захворювання. Є кілька захворювань, які можуть спричинити мадароз. Тотальна алопеція - це аутоімунне захворювання, яке призводить до випадання всіх волосся на тілі. Склеродермія і вовчак також небезпечні захворювання, при яких мадароз є симптомом.

4. Новоутворення. Нарости вздовж повік, такі як кісти, шишки, пухлини або запалення можуть призвести до втрати вій. madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

5. Отруєння. Сильна інтоксикація організму негативно впливає на стан вій і брів, і може спричинити їх випадання.

6. Проблеми щитовидної залози. Порушення в роботі щитовидної залози також можуть викликати випадання волосся вій і брів.

madaroz, vipadenie brovey

7. Застосування антибіотиків. Існує ряд препаратів та медичних процедур, які можуть мати побічний ефект у вигляді випадаючого волосся. На жаль, це стосується і брів з віями. Найяскравіший приклад такого побічного ефекту - випадання волосся в процесі курсу хімієтерапії онкохворих.

madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

Тепер, коли ви отримали повніше уявлення про причини мадарозу, ви, можливо, захочете дізнатися більше про його симптоми, щоб на початкових стадіях визначити для себе ймовірність захворювання.

Симптоми мадарозу

Основним симптомом мадароза є саме те, про що ви думаєте – ваші вії та/або брови випадають. Однак, є кілька інших симптомів, які часто супроводжують мадароз. Перш ніж вії або брови випадуть, ви можете помітити, що волоски стали тоншими та тендітнішими. Ви також можете помітити, що під час нанесення макіяжу, наприклад туші, вії легко "витягуватимуться". Але все-таки не панікуйте якщо побачите пару вій на щіточці туші, як я вже писала вище - віям властиво оновлюватися. :)

madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

Лікування мадарозу

Як ви вже зрозуміли, причиною втрати дорогоцінних вій і брів можуть бути різні фактори, і визначення того, як лікувати цей стан може бути складним завданням, адже немає єдиного універсального засобу. Якщо ви стали помічати, що ваші вії або брови випадають більше, ніж зазвичай, настав час звернутися до лікаря. Швидше за все це означає, що якийсь інший фізіологічний процес дав збій. Лікар допоможе знайти причину втрати волосся і надасть план лікування, заснований на результатах аналізів.

madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

Макіяж при мадарозі

У процесі лікування причин мадарозу ви можете використовувати певні прийоми макіяжу, щоб відвернути увагу від проблемних зон. Зверніть увагу на пучкові вії, вони допоможуть вам створити потрібний обсяг у місцях втрати вій. madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

Підводка для очей також може допомогти виділити ваші очі, і відвернути увагу від вій. Правда варто віддати перевагу виключно стійким засобам. Накладні вії це відмінне рішення для тих, хто втратив велику кількість вій, і пучками тут вже не допоможеш. Але якщо причиною випадання вій стала алергія, варто бути акуратною у виборі клею для вій.

madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

З бровами все набагато простіше, хороший олівець, мікроблейдинг або перука для брів з легкістю повернуть вам колишню впевненість у собі!

madaroz, madarozis, vipadenie resnic, vipadenie brovey, oblisenie lica, oblisenie resnic

Найважливіше не ігнорувати тривожні дзвіночки вашого організму. Адже краса починається з середини! Будьте здоровими та красивими! :)