Лунула нігтя - «маленький місяць» з великим значенням

Чи знаєте ви, що нігті можуть багато розповісти про ваше здоров'я? З давніх часів нігті використовували як інструмент діагностики здоров'я. І напевно багато хто з вас помічав білий півмісяць біля основи нігтів.

Ця, незначна, на перший погляд, деталь не має нічого спільного з астрологією, але є дуже важливою для спостереження за здоров'ям всього вашого тіла. У цій статті я допоможу вам розібратися в особливостях та характеристиках цього фізіологічного явища та повною мірою оцінити його значення в нашому організмі.

lunula, polumesyac nogtya, beliy polumesyac na nogte, manicur

 

Під шкірою, що покриває основу нігтя, знаходиться корінь, або, як його ще називають – матриця. Корінь нігтя - це саме те місце, де ростуть нові клітини, і це єдине місце, де ніготь "живий". Якщо корінь пошкоджений, ніготь буде деформуватися, тому дуже важливо докладати всіх зусиль для його захисту. Пошкоджені нігті можуть вказати на недоліки, слабкі місця та токсини в організмі. Найпоширенішим знаком, який слід звернути увагу, є стан лунки, лунули – освітленого півмісяця, який ми можемо побачити під нігтьовою пластиною біля основи нігтя. У перекладі з латині "lunula" - "маленький місяць", який є найбільш помітним на великому пальці руки або ноги. Вона також присутня і на інших пальцях, але може частково або повністю ховатися під оточуючий шар шкіри.

stroenie nogtey, gde nahoditsya lunula, lunula nogtya

Нормальні нігті повинні бути рожеві, помірно жорсткі, дугоподібні, гладкі та блискучі, з чітко окресленою лунулою, вигляд якої говорить про те, наскільки людина енергійна і здорова. Чим енергійніша людина, тим біліші в неї лунули, і навпаки. Лунула займає площу близько однієї п'ятої нігтя і має чіткі краї. Вона зазвичай сигналізує про захворювання людини шляхом зміни кольору чи абсолютного зникнення півмісяця. Після того як імунітет людини відновлюється, маленькі лунули поступово з'являються знову. Але не у всіх людей спочатку лунули є помітними. Але якщо свої ви раніше помічали, а потім вони стали змінювати колір або зовсім зникли – це може означати проблеми зі здоров'ям.

Здорова людина має від 8 до 10 лунул з переважно білим кольором на обох руках.

Про які порушення може сигналізувати стан лунули

Ось деякі із захворювань, які можуть бути позначені цими аномаліями лунули.

  • Бліде або синюшне забарвлення лунули – можливий цукровий діабет
  • Бірюзова або фіолетова лунула – хвороба Вільсона, яка викликана великою кількістю міді в організмі.
  • Червоні лунули – серцева недостатність, вовчак, або системні захворювання
  • Коричневі або чорні лунули та нігті – надмірний вміст фтору в організмі
  • Жовта лунула – викликана прийомом препаратів із тетрацикліном
  • Якщо лунула зникає – можлива анемія чи гіпотрофія
  • Лунула зникає і при цьому жовтіє ніготь - ревматоїдний артрит або хронічний гайморит
  • Лунула нігтів зникає і ніготь стає коричневим – ниркова недостатність

povrezhdenie lunuly, povrezhdennie nogti, problemy nogtey

Якщо ви помітили будь-які з цих раптових змін, ви повинні негайно проконсультуватися з лікарем.

Як відновити лунулу

Насамперед ви повинні відновити ваш загальний рівень здоров'я та імунітет. Після цього, існує два способи відновлення вигляду ваших нігтів. Найкращий спосіб це вживання в їжу продуктів, які багаті на білки, такі як: яйця, м'ясо і горох. Також рекомендується приймати такі продукти, як: паростки пшениці, висівки, боби та насіння соняшника, які багаті на необхідне залізо, цинк і вітамін Е.

До речі, непокрита лаком лунка у поєднанні з вкрапленнями та контрастними відтінками – є одним з нових манікюрних трендів цього року.

novie stili manicura 2017, trend manicura s lunuloy, manicur 2017

Регулярний масаж нігтів є приємним способом, щоб допомогти нігтям відновитися. Масажуючи корінь нігтя і лунулу, з теплою олією для кутикули, ви стимулюєте приплив крові, необхідний для правильного росту. Потім нанесіть зволожуючий крем на весь ніготь, це допоможе зберегти м'яку кутикулу, а також забезпечить додатковим захистом корінь нігтя.

Налаштуйтеся на те, що відновлення нігтя триватиме близько шести місяців, за цей час він відросте від кореня до вільного краю.

Якщо ви все робитимете правильно, то не  побачите будь-які затемнення або деформацій у зоні лунули. Натомість ви отримаєте здорові, рожеві нігті з гарним півмісяцем лунули.