Лікування мозолів та натоптишів
Хто з нас хоч раз не натирав мозолі? Думаю, що таких немає! Сьогодні я пропоную детальніше розібратися чому вони з'являються, і які є методи лікування натоптишів та мозолів.
Натоптиші та мозолі – це потовщені ділянки шкіри, які утворюються внаслідок тертя чи тиску на шкіру. Незважаючи на те, що ми сприймаємо їх виключно як негативне явище, насправді натоптиші та мозолі розвиваються природним чином для того, щоб допомогти захистити шкіру під ними .
Для багатьох, натоптиші та мозолі є синонімом, але це зовсім не так.
Мозолі менші за розміром, ніж натоптиші та мають жорсткий центр, оточений запаленою шкірою. Вони розвиваються у місцях, у яких відбувається постійне тертя і можуть бути болючими при натисканні.
Натоптиші рідко бувають болючими. Вони відрізняються від мозолів розміром і формою і найчастіше виникають у місцях, які знаходяться під тиском вашої ваги, наприклад, на п'ятах і передній частині стопи.
Причини появи натоптишів та мозолів
Деякі мозолі та натоптиші на ногах розвиваються від неправильної ходи, але більшість із них викликані непідходящим взуттям. Туфлі на високих підборах, на жаль, зовсім нам не друзі. :( Вони тиснуть на пальці ніг і змушують жінок вчетверо частіше, ніж чоловіків, страждати від проблем з ногами. Але, як кажуть, краса вимагає жертв. :)
Інші фактори, що стимулюють розвиток мозолів або натоптишів, це: деформація стопи та носіння взуття без шкарпеток, або ж сандалі з неякісних матеріалів, носіння котрих призводить до тертя на ногах.
Якщо у вас або вашої дитини розвивається мозоль, яка не має чіткого джерела тиску, краще проконсультуватися з ортопедом, оскільки це може бути бородавка або запалення, викликане стороннім тілом, наприклад скалкою, що потрапила під шкіру. Ноги проводять більшу частину часу в закритому, вологому середовищі, яке ідеально підходить для розмноження грибкових та бактеріальних інфекцій. Тому треба бути особливо обережними.
Як запобігти появі мозолів
Носіть правильно підібране взуття. Загальною причиною появи мозолів та натоптишів, як я вже розповідала, є взуття, яке не підходить за розміром та формою для вашої ноги. Щоб найбільш успішно підібрати взуття, я раджу міряти його в кінці дня, коли ваші ноги можуть бути трохи опухлими.
Використовуйте лейкопластир. Не варто чекати моменту, коли ви вже натрете ногу. Наклейте пластир на те місце, де взуття може натерти, особливо якщо воно нове.
Слідкуйте за педикюром. Занадто довгі нігті на ногах можуть створювати додатковий тиск на взуття та спровокувати появу мозолів.
Лікування мозолів та натоптишів
На цей момент існує безліч медикаментозних засобів, за допомогою яких можна обробити мозолі або натоптиші. Всі ці засоби мають один і той же активний інгредієнт саліцилову кислоту.
Саліцилова кислота є кератолітиком, що означає, що вона розчиняє білок (кератин), з якого в основному складається шкірний покрив. Використання саліцилової кислоти допоможе «підсушити» верхню частину шкіри, що дозволить потім безболісно видалити мертві тканини.
Але не всім можна без шкоди використовувати саліцилатовмісні засоби. Людям з діабетом або з поганою циркуляцією крові варто утриматися від таких методів лікування, адже в цих ситуаціях застосування саліцилової кислоти потенційно може призвести до утворення виразок на шкірі.
Не намагайтеся зрізати або збрити мозолі та натоптиші в домашніх умовах. Це може призвести до небезпечного інфікування навколишніх тканин. Процедура має бути виконана ортопедом чи іншим медичним працівником.
Для того, щоб видалити відмерлі тканини шкіри - попередньо замочіть ноги в теплій воді хвилин на 10, а потім акуратно, круговими рухами потріть ноги пемзою.
Щодня наносьте на уражену ділянку зволожуючий лосьйон або крем.
Існують і народні засоби для лікування мозолів та натоптишів. До них можна віднести:
- Яблучний оцет. Його додають у ванни для розм'якшення натоптишів.
- Касторове масло. Так само має пом'якшуючий ефект.
- Цибуля. Замочіть скибочку цибулі в столовому оцті на кілька годин, а потім прикладіть до мозолі, закріпивши лейкопластирем. Залиште такий компрес на ніч, і використовуйте щовечора, поки мозоль не розм'якшиться.
- Хліб. Замочіть половину скибочки черствого хліба в яблучному оцті та закріпіть його на ураженій частині ноги лейкопластирем. Оберніть поліетиленовою плівкою і надягніть бавовняні шкарпетки. Ваш мозоль або натоптиш повинні зникнути до ранку.
- Сода. Щоб обробити ваші мозолі харчовою содою, змішайте воду, соду та сік лимона так, щоб вийшла паста. Нанесіть пасту на мозолі або натоптиші та залиште на ніч. Цей засіб відлущує відмерлі клітини шкіри та запобігає інфікуванню.
Більшість мозолів і натоптишів поступово зникають, коли тертя або тиск, що їх викликає, припиняється. Однак, якщо ви не впевнені в тому, що стало причиною появи мозолі, або якщо ви відчуваєте надмірно болісні відчуття, чи страждаєте від діабету, варто звернутися до сертифікованого дерматолога.