Лікуємо грибок оцтом
Оцтова терапія чудово діє як самостійний спосіб лікування грибка нігтів, так само ефективно показує себе як доповнення до медикаментозного терапевтичного впливу. Оцет використовується у вигляді компресів та ванн, примочок.
Головне у використанні оцтової терапії не перестаратися з концентрацією, для цього слід дотримуватись потрібних пропорцій і не впливати оцтом на шкіру занадто довго. Найбільше позитивних результатів лікування оцтом показує на початку захворювання. На цьому етапі нігті можна вилікувати й сіллю - тут народна медицина пропонує вибір.
Механізм впливу
Для усунення грибкової інфекції на нігтях використовується як звичайний столовий оцет, так і яблучний. Вибирають продукт 9% концентрації. Засіб вражає грибок способом зміни його звичного кислотного середовища.
Висока концентрація кислого середовища не підходить для патогенного грибка. Він не може ні жити, ні розмножаться у ньому. Застосування оцту значно знижує нормальний pH шкіри. До речі, нагадаємо, що найвища концентрація оцту – 70%. І чим більш концентрований засіб Ви будете використовувати, тим швидше буде помітно результат. Але, знову ж таки, не перестарайтеся, інакше Ви ризикуєте отримати опік шкіри.
За твердженнями дерматологів, яблучний оцет має сильнішу дію в порівнянні зі звичайним. Обов'язково перед тим, як приступати до виконання процедури, зверніть увагу на наступне:
- реакція шкіри на оцет може бути негативною, тому спочатку потрібно провести мінітест;
- якщо шкіра надто чутлива, процедура може спричинити опік.
Для того, щоб розбавити різкий вплив оцту при підготовці компресу або ванни можна додавати:
- гліцерин;
- йод;
- яйця;
- сметану.
Кожен із цих компонентів посилює дію оцту та прискорює загибель патогенних грибкових мікроорганізмів. Для досягнення результату головне дотримуватись регулярності виконання процедури та суворо дотримуватися співвідношення компонентів під час приготування сумішей.
Особливості виконання процедури
Доступний і простий у використанні оцет може бути небезпечний для організму. Тому перш ніж розпочати лікування, зверніть увагу на таке:
- Якщо Ви виконуєте процедуру вперше, підбирайте продукт із низькою концентрацією.
- Перед нанесенням засобу розпарте ноги в теплій воді та видаліть частинки, що ороговіли.
- Обробляйте не лише нігті, а й оточуючі частини тіла, одяг. Це не дозволить грибку поширюватись далі.
- За наявності на поверхні ран і мікротріщин оцет застосовувати КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. Це викликає запалення і ще більше погіршить ситуацію.
- Лікування продовжують доти, доки не виросте нова, здорова нігтьова пластина.
- Якщо відразу після процедури з'явиться легкий свербіж і шкіра трошки почервоніє – не переживайте. Це природна реакція організму.
Як використовувати оцет
Ми вже говорили про те, що існує кілька способів лікування грибкової інфекції оцтом.
Ванни – 100 г оцту розводять у 1 л теплої води. Ноги тримають у воді протягом пів години. Якщо пече занадто сильно - додайте у ванну більше води. Виконувати процедуру найкраще безпосередньо перед сном.
Примочки або компреси – змочену в нерозбавленому оцті марлю прикладають до ураженого грибка місця. Зверху обмотують поліетиленовою або харчовою плівкою. Компрес залишають на всю ніч. Повторюють щоденно.
Мазь – оцет змішують із гліцерином (у рівних пропорціях), і щодня наносять на хворі нігті.
Есенція – знадобиться 1 ст. л 70% оцту. Його змішують з оливковою олією, яйцем та диметилфталатом. Ретельно вимішують та за допомогою ватного тампона наносять на уражену область. Укутують харчовою плівкою чи поліетиленом і залишають на ніч. Прокинувшись, змивають мазь із ніг водою та господарським милом.
Будучи чудовим засобом для боротьби з грибком, оцет добре допомагає в лікуванні. Дотримуйтесь регулярності та будьте уважні до правил приготування лікувального засобу.