Куліцидоз алергія на комарині укуси
Здавалося б, із настанням холодів тема комариної навали закриється. На жаль, це неправда. Похолодання не рятує нас від шкідливих комах. Навпаки, покинувши холодну вулицю, вони перебираються у квартири та продовжують докучати нам, часто викликаючи в організмі людини алергію.
Перший комариний укус людський організм сприймає найлегше. Але, у міру того, як укуси частішають ознаки алергії на комарів стають вираженими дедалі більше.
Чому так свербить
В першу чергу думка про комариний укус асоціюється у нас з досить сильним і, відповідно, неприємним свербінням. Цікаво, чи замислювався хтось про те, що насправді відбувається з тілом у той момент, коли кровожерна комаха вирішує підкріпити свої сили нашою кровицею? Чому такий сильний свербіж викликає маленька опухла і почервоніла плямка. Дослідники кажуть, що всьому виною слина цієї писклявої комахи. То що відбувається безпосередньо під час укусу і відразу після нього?
Що відбувається під час комариного укусу
Непомітний укус комара забезпечує особлива будова ротового апарату комара. За результатами досліджень, щоб повністю наповнити свій шлуночок нашою кров'ю комару потрібно витратити 4 хвилини. Правда, не всім з них це вдається - жертва може схаменутися і просто «притулити» вампіра ще до закінчення його «місії». Саме тому природа передбачила особливу будову комариного хоботка, яка дозволяє кусати, не вражаючи нервові закінчення людини, тобто людина відразу не зможе відчути що її кусають.
Ви глибоко помиляєтеся, якщо думаєте, що ці «веселі дзижачки» кусають навмання. Насамперед маленькі монстри шукають кровоносні судини, що проходять під шкірою. У цьому їм допомагають лабели – чутливі зони хоботка. Іноді, у пошуках потрібного місця вони можуть робити кілька проб.
Після пошуку судини комар прокушує шкіру і випускає туди слину з високим вмістом протеїнів, які служать для запобігання згортанню крові. Спеціальна речовина у слині зупиняє відновлювальні процеси у стінках судини та розширює її.
Головні причини сверблячки
Шкіра після комариного укусу свербить знову ж таки, через слину, що містить білки нетоксичного походження. Це вони викликають почервоніння, свербіж та припухлості. До речі, є люди, кров яких комарам взагалі не цікава. Тобто ці щасливці не тільки не страждають від укусів комах, але й зовсім не мають алергії на них.
Якщо Ви не належите до категорії щасливчиків, використовуйте засоби захисту від комарів. Як варіант можемо запропонувати репеленти, миття тіла із бактерицидним милом. Також зменшити привабливість запаху Вашої шкіри для комарів допоможе евкаліптова олія.
А як справи з маленькими кровопивцями у Вас? Які засоби для боротьби з ними Ви використовуєте і наскільки вони ефективні?