Крихкі нігті: особливості та методи запобігання

Кожна дівчина мріє про ідеальний манікюр, але проблема крихких нігтів може стати перешкодою на шляху до цієї мети. Слабкі і ламкі нігті, які схильні до тріщин або сколів - це поширена проблема,

hrupkie-nogti

Крихкі нігті та причини їх виникнення:

Недостатнє чи надлишкове зволоження. Ніготь складається з трьох шарів молекул білка, розділених шарами природних зволожувачів. Ідеальний баланс становить 82% молекул білка та 18% природної нігтьової рідини. Ця рідина діє як клей для білка, як зволожувальний крем, щоб зберігає нігті еластичними. Коли рівень вологи нігтя опускається нижче 18%, нігті розшаровуються, з'являються кірки та тріщини.

“Якщо нігті тверді та ламкі, у них дуже мало вологи. Якщо вони м'які та крихкі, вони мають надто багато вологи”

Зовнішні пошкодження. Травми нігтів можуть призвести до їх розколу та відшаровування. Часте явище, коли в нервовому пориві люди прикушують нігті, що в результаті не тільки приводить нігті в неестетичний вигляд, але й робить їх схильними до додаткових пошкоджень. Використовуючи ваші нігті як інструмент для зішкрібання, ви також спровокуєте ламкість нігтів, і їх можна буде легко зламати під час нормальної повсякденної діяльності. У такому разі я раджу своїм клієнткам почати носити коротку, заокруглену форму нігтів для запобігання розщепленню та ламанню.

vneshnee-vozdeistvie-na-nogti

Вплив хімічних речовин. Хімікати, у тому числі й ті, що містяться в побутових мийних засобах, можуть висушити нігті. Неякісні лаки для покриття, засоби для зняття, особливо якщо вони містять ацетон - все це може викликати пошкодження нігтів, і, надалі, спровокувати їхнє витончення і ламкість. Тому у своїй роботі я використовую лише перевірені матеріали для підтримки якості нігтів своїх клієнток.

Снятие лака с ногтей

Гіпотиреоз. Попри нібито зовнішню безневинність, деякі медики стверджують, що крихкість нігтів може бути викликана серйозною проблемою - гіпотиреозом, станом, при якому щитоподібна залоза не виробляє достатньо гормонів. Іншими симптомами гіпотиреозу є слабкість, стомлюваність, ненавмисне збільшення ваги, біль у суглобах тощо. Зверніться до лікаря, якщо ви відчуваєте ці симптоми, тому що ваші занадто ніжні нігті можуть мати медичне пояснення.

Дефіцит заліза та цинку. Залізо допомагає організму виробляти гемоглобін, частину червоних кров'яних клітин, що переносить кисень. Залізодефіцит і анемія також можуть призвести до блідості шкіри, головного болю, холодних рук і ніг і поганого апетиту. Дієти з багатою залізом їжею або добавки заліза можуть усунути цей недолік, але слід проконсультуватися з лікарем, щоб діагностувати проблему, якщо симптоми присутні.

ferrum-zhelezo-dlya-nogtey

Вік. Неминучим фактором, що сприяє ламкості нігтів, є вік. Оскільки ми старіємо, наше тіло втрачає здатність утримувати вологу. Здатність організму утримувати вологу починає знижуватися приблизно у віці 35 років. Майстри манікюру повинні усвідомлювати ці природні зміни та бути готовим порекомендувати зволожувальні засоби, вітаміни та олії для кутикули клієнтам, чиї нігті показують ознаки старіння.

Однією із сучасних причин ламкості нігтів вчені називають надмірне захоплення смартфонами. Якщо ви дуже багато друкуєте, «клацаючи» нігтями по екрану, це порушує не тільки терпіння людей, що оточують вас, але і вашу нігтьову пластину, і в подальшому призведе до ефекту крихких нігтів.

Особливості роботи з тендітними нігтями

Арсенал спеціалістів нігтьового сервісу для роботи з тендітними нігтями трохи відрізняється від арсеналу лікарів. Майстер може допомогти у цій проблемі у різний спосіб. Перше – це інформаційна робота з клієнтом, роз'яснення необхідності тримати руки зволоженими. На додаток майстер може запропонувати клієнтам зволожувальні процедури, такі як парафінотерапія. Також можна допомогти підібрати клієнтам правильні засоби догляду - такі, як олія для кутикули, якою вони зможуть користуватися на постійній основі. Обов'язково використовуйте натуральний укріплювач для нігтів під покриття і нанесіть олію для кутикули клієнту після процедури.

Нанесение лака на ногти

Один з сучасних засобів для зволоження приходить у дивовижній формі - свічки. Після догоряння бавовняного ґнота помістіть свої пальці в розплавлений віск, який містить зволожувальні олії, розітріть олію на кутикули та помасажуйте руки, щоб залікувати тріщини та позбавитися сухості.

svecha-dlya-uvlazhneniya

Тепла олія чудово почувається  на вашій шкірі, і діє за принципом парафінотерапії.

Майстер також повинен мінімізувати кількість рідини для зняття лаку, застосовуючи рівно стільки, скільки необхідно, щоб видалити лак. І обмежити використання засобу, що містить шкідливі інгредієнти, такі як формальдегід, який висушує нігті.

Ну і нарешті, робіть перерви між покриттями гель-лаком, щоб дати нігтям насититися киснем, хоча б раз на 3 місяці, але слідкуйте за тим, як вони реагують на вплив навколишнього середовища. Холодне, сухе повітря може призвести до розтріскування.

І пам'ятайте, що добрий майстер завжди допоможе вам у боротьбі з дрібними недоліками:)