Красуня з вітіліго

Патологія епідермісу, коли на шкірі з'являються знебарвлені повністю ділянки чи ділянки  з дуже світлими плямами. Шкіра залишається такою назавжди й ніколи не відновлює свій природний колір. Форма плям найчастіше довільна, неправильна, розміри знебарвлених ділянок шкіри також відрізняються між собою.

vitiligo, osobennosti vitiligo, vitiligo u modelej, modeli s vitiligo, osobennosti vitiligo Особливості та локалізація

Ефект вітіліго найбільш помітний на темних відтінках шкіри. Локалізацією для плям, що з'являються, може бути будь-яка частина тіла - руки й ноги, тулуб і волосиста частина тіла, обличчя. Зустрічається навіть вітіліго у роті, на язиці. Логічного пояснення місць, де може з'явитися вітіліго, немає. Природа тут діє спонтанно. Багато хто з боку, побачивши вітіліго у людини, що знаходиться поблизу, турбується про те, щоб не заразиться, тому варто зазначити, що:

  • вітіліго зовсім не заразне;
  • хвороба не є небезпечною для здоров'я і приносить тільки естетичні незручності;
  • вітіліго не належить до інфекційних захворювань. vitiligo, osobennosti vitiligo, vitiligo u modelej, modeli s vitiligo, osobennosti vitiligo

Звичайно, як і у випадку з будь-якими іншими захворюваннями, патологіями, плямами або новоутвореннями, що раптово з'явилися, на шкірі візит до лікаря не завадить і перевірка основних показників організму не зашкодить. Але, повторюся і поставлю наголос на тому, що вітіліго не загрожує ні здоров'ю, ні життю. Що стосується візуального ефекту, то деяким людям вдалося перетворити знебарвлені плями вітіліго на свою унікальну особливість і прославиться на весь світ.

Красуня з вітіліго

Якось, у сім'ї вихідців я Ямайки народилася незвичайна дівчинка. Точніше від свого народження – 1994 рік, вона нічим не відрізнялася від своїх однолітків. Але вже у віці 4-х років Шантель Браун-Янг було поставлено діагноз – вітіліго. Мати дівчинки, яка працює перукарем у Торонто, була шокована таким діагнозом. Особливо вразило мати те, що зникнення пігменту на окремих частинах тіла не тільки є хронічним, а й не піддається лікуванню. vitiligo, osobennosti vitiligo, vitiligo u modelej, modeli s vitiligo, osobennosti vitiligo

Чесно кажучи, природа цього захворювання остаточно не визначена і на сьогодні. До речі, багато хто вважає, що вітіліго було у поп короля Майкла Джексона. Саме це і призвело до того, що у 80-х роках колір його шкіри почав активно трансформуватися. Але зірка зіркою, а маленька Шантель через свою неординарну зовнішність стала об'єктом глузувань не лише серед своїх однолітків, а й серед дорослих мешканців Канади.

Найприкрішим для неї було прізвисько «корова», або «зебра», яке міцно закріпилося за нею в соціальних мережах. Дівчинка постійно змінювала навчальні заклади, але у кожному з них історія повторювалася – постійні глузування та образливі слова. Це призвело до того, що у дівчинки почали з'являтися суїцидальні думки.

Мати, яка вчасно помітила зміни у поведінці доньки, прийняла кардинальне, і як виявилося трохи пізніше доленосне для дівчинки рішення і переїхала до Каліфорнії. Водночас за порадою американського психолога, Шантель створила сторінку в Інстаграмі, де почала активно виставляти свої фото під псевдонімом Вінні Харлоу.

І, ось диво - Вінні відразу помітили, її фото отримало тисячі лайків і репостів, а сама дівчина стала мега популярною. Емінем запросив її на зйомки кліпу до нової пісні, вона стала учасницею шоу-програми «топмодель по-американськи» і була удостоєна звання «рольової моделі року 2016». Наразі Вінні-Шантель бере активну участь у рекламних компаніях таких відомих торгових марок як ELLE, Vogue, L'Officiel та Cosmopoliten. Зараз замість глузувань однокласників дівчина щодня отримує нові лайки та вчить усіх не оцінювати красу з якихось стереотипів.

Історія Енам Хейкінз

Не менш цікава й історія іншої 25-річної моделі з вітіліго. Перші плями на її шкірі почали з'являтися, коли дівчинці виповнилося 7 років. Шкільні роки запам'яталися постійними знущаннями та цькуванням. Однолітки не дружили з дівчинкою через те, що боялися заразитися. Це спричинило сильну депресію. Але дівчина вчасно зібрала силу волі в кулак і у 20 років вирішила кардинально змінити своє життя. vitiligo, osobennosti vitiligo, vitiligo u modelej, modeli s vitiligo, osobennosti vitiligo

Боді-арт Еш Сото

Діагноз вітіліго був поставлений дівчині у 12 років. Спочатку, як і всі її подруги по нещастю, вона дуже соромилася свого тіла. Але один день назавжди змінив її життя. Як завжди страждаючи від самотності у власній квартирі, вона аби скоротати час, обвела свої плями кольоровим маркером і побачила карту світу! Еш відразу ж скористалася підказкою долі та перетворила своє тіло на справжній шедевр. Сором і незручність зняло як рукою, і на зміну знущанням прийшов світовий успіх. vitiligo, osobennosti vitiligo, vitiligo u modelej, modeli s vitiligo, osobennosti vitiligo

Не варто соромитися свого тіла. Навпаки, спробуйте всі його недоліки перетворювати на чудові та неповторні плюси. А все, що у Вас вийшло, фотографуйте та надсилайте нам у коментарях.