Користь та шкода першої засмаги

Настав травень і багатьох приваблює перше весняне сонечко. З одного боку засмага під ним може стати чудовою основою для гарної шоколадної засмаги. З іншого – якщо невдало обгоріти, діставшись сонечка – можна нашкодити здоров'ю. Чи варто засмагати у травні та як зробити це безпечно – про це ми зараз і поговоримо.

загар, перший загар, весняний загар, загар в мої, поля загару, вред загара, безопасний загар

Загар та фізіологія

З фізіологічної точки зору засмага є захисною реакцією організму на надмірну кількість сонячного ультрафіолету. Коли сонця надміру пігмент меланін починає «групуватися» навколо ядер підшкірних клітин, захищаючи їх, таким чином, від ультрафіолетового випромінювання.

Крім цього, захист шкіри забезпечує й ущільнення верхнього шару шкіри. Тобто, після тижня-другого постійного впливу сонячних променів шкіра утворює своєрідні світлові мозолі. Додатковий світлозахисний фільтр забезпечує і піт, що містить у собі «уроканінову кислоту». загар, перший загар, весняний загар, загар в мої, поля загару, вред загара, безопасний загар

Користь засмаги

Всупереч поширеній думці скептиків, засмага для організму корисна. Помірна кількість ультрафіолету здатна стимулювати роботу імунної системи та ендокринної. Також засмага здатна:

  • нормалізувати роботу дихальної системи;
  • покращити роботу серцево-судинної системи;
  • запобігати запальним процесам;
  • підіймати настрій;
  • перешкоджати депресивним станам.

загар, перший загар, весняний загар, загар в мої, поля загару, вред загара, безопасний загар

Також дерматологи довели, що ультрафіолет у помірній кількості корисний у лікуванні шкірних захворювань. Наприклад, вугрової висипки та екземи. Крім цього, вже науково доведено факт того, що засмага сприяє утворенню в шкірі людини вітаміну D, що сприяє осіданню кальцію в організмі. Внаслідок цього засмага служить профілактикою підвищеної ламкості кісток та остеопорозу і надає відновлюючу дію обміну речовин в організмі.

Шкода засмаги

[caption id="attachment_8983" align="aligncenter" width="600"] загар, перший загар, весняний загар, загар в мої, поля загару, вред загара, безопасний загар Згорнута стрільба з beautiful young woman in a white bikini at the beach[/caption]

Проте, зловживання засмагою може бути шкідливим і прискорювати процеси старіння у шкірі. Також надлишок ультрафіолету може призвести до смертельного раку шкіри – «базаліоми». Саме на неї припадає від 70-75% ракових пухлин.

Але, найбільш найнебезпечніша злоякісна пухлина - меланома. Дуже швидко поширюючись, вона вражає не тільки шкіру, а й усі внутрішні органи, призводячи незабаром до смерті пацієнта.

Головне – помірність

Для того, щоб уникнути негативного впливу ультрафіолету на шкіру і водночас повною мірою скористатися позитивними якостями засмаги, приймайте сонячні ванни помірно, починаючи з невеликих доз. Для того, щоб знизити до мінімуму ризик отримання сонячних опіків, користуйтеся кремами з високим УФ-фільтрами. загар, перший загар, весняний загар, загар в мої, поля загару, вред загара, безопасний загар

До речі, щоб отримати якісну весняну засмагу необов'язково шукати найближчий пляж. Достатньо лише прогулюватися в парку, займатися спортом на свіжому повітрі або відпочивати на пікніку.

Користуйтеся нашими рекомендаціями та будьте здорові. Ми ж як завжди чекаємо на Ваші поради в коментарях.