Коли можна стригти нігті новонародженому
Єдиної думки про те, коли можна стригти нігті новонародженому, немає – фахівці називають різний час. Постараємося все ж таки визначитися з оптимальними термінами першого «манікюрного салону». Розберемося, коли можна стригти нігті новонародженому та як це робити правильно.
Якось я почула розмову бабусь біля під'їзду про те, що нігті дитині до року стригти не треба. Сказати, що я здивувалася – це не сказати нічого. Перебуваючи в положенні, я з жахом уявила собі, як моя однорічна донечка простягатиме до мене з ліжечка рученята з 15 сантиметровими нігтями. Моя уява намалювала картинку з фільму жахів і я вирішила самостійно розібратися в питанні від А до Я, із чим із задоволенням ділюся з вами й, як кажуть, почнемо з початку.
Розвиток нігтів у ембріона
Маленька людина, розвиваючись в утробі матері з кожним днем з незрозумілої клітини перетворюється на повноцінне немовля, народжуючись, відповідно, з ручками, ніжками, волосиками та нігтями. А ось формування нігтів починається відразу після закінчення формування ручок і ніжок. Саме тоді, коли плід довжиною всього 7-8 см, з'являються зачатки й волосся, і нігтів. Відбувається все це наприкінці першого триместру вагітності.
Далі плід росте, ростуть і його пальчики, на яких вже на 11 тижні починають формуватися нігтьові пластини. Весь процес займає відносно небагато часу і вже до 13 тижня з'являються малесенькі, але вже цілком розвинені нігтики.
Новонароджений та його манікюр
Переглянувши величезну кількість інформації, я не знайшла однозначної відповіді питання, коли стригти нігті новонародженому вперше. Одні кажуть робити це ще у пологовому будинку. Інші радять приурочити перший манікюр до першого домашнього купання, пояснюючи це тим, що після лазневих процедур нігті стають м'якшими і їх легше стригти. Треті – кажуть утриматися від стрижки нігтів хоча б тижнів на три, а в ідеалі – місяць.
Чому не раніше
Ті із фахівців, хто закликає починати стригти нігті після досягнення новонародженим місячного віку, пояснюють свої рекомендації дуже просто. Новонароджений малюк дуже тендітний, не є винятком із загальних правил і його нігті. Тому, навіть якщо молода мама придбає супер-пупер новомодні дитячі манікюрні ножиці – ризик того, що вона зможе ненароком пошкодити нігтьову пластину, досить високий. А це вже загрожує неприємними наслідками. Може запалитися нігтьовий валик або викривиться сама нігтьова пластина.
Визначаємо необхідність
По суті, кожна молода мати повинна самостійно визначатися з часом виконання першого манікюру своєму малюкові. По-перше, це безпосередньо залежить від того, наскільки довгі нігтики були у вашого малюка при народженні. Адже тут як з волосиками – у когось більше, у когось менше. По-друге, якщо у квартирі досить прохолодно, можна і не поспішати з манікюром, а для того, щоб малюк не подряпав собі личко, скористатися спеціальними «драпками», на щастя, купити їх зараз не становить жодних проблем навіть недосвідченим у цих справах молодим батькам.
Але, якщо в «дряпках» дитині спекотно, а нігті такої довжини, що вона може нашкодити сама собі – від процедури не втекти. Головне, правильно підготувати все необхідне та якісно виконати манікюр.
Що нам знадобиться
Цілком зрозуміло, що звичайні манікюрні ножиці, якими користуються матусі, стригти нігті немовляті категорично не можна. Ці ножиці занадто гострі та можуть травмувати дитину, що без перестанку крутиться. Найкраще придбати в дитячому магазині або аптеці спеціалізований набір для манікюру немовлят, який складається з:
- Дитячих ножиць із закругленими кінчиками;
- М'якої пилочки для нігтів;
- Дитячих щипчиків.
У деяких випадках вам можуть запропонувати ножиці для дітей зі спеціальним товстим лезом. Але, зверніть увагу, далеко не всім матусям такі ножиці будуть зручні, щоб ними користуватися потрібна певна спритність рук.
Техніка виконання «манікюру немовлят»
Для того, щоб стригти нігті малюкові було легше, потрібно виконувати процедуру відразу після лазневих процедур. Тоді нігті м'які та легше піддаються обрізанню. На руках слід залишати трохи закруглені нігті, а на ніжках – прямі. Це дозволить уникнути вростання нігтьової пластини. Якщо ж ніготь обрізати, що називається, «під корінь», то ризик вростання та травматизму набагато збільшується.
У деяких випадках матусі можуть помітити у малюка тенденцію вростання нігтя у шкіру. Тоді під куточок нігтика можна вставити нитку та закріпити її за допомогою пластиру. Якщо ж самостійно подолати проблему у вас не виходить, можете звернутися за допомогою до фахівця – подолога. Спочатку він виконає процедуру самостійно, згодом може і вас навчити правильно підрізати нігті малюкові.
Якщо ж ви все-таки, вирішите робити процедуру самостійно, то запам'ятайте, що після того, як нігті обрізані, їх потрібно обробити пилкою. Причому використовувати пилку для дорослих категорично не можна. Вона може завдати нігтьовим пластинам новонародженого дуже великої шкоди. Користуватися можна лише спеціальною дитячою пилочкою, і лише по краю дитячого нігтика. Шліфувати нігті дітям не можна, оскільки це порушить ще дуже м'яку нігтьову пластину. Деякі малюки дуже нервують при вібруючих рухах пилочки, у таких випадках мамочкам доведеться обходитися виключно ножицями.
Виконувати таку процедуру необхідно регулярно. Все залежить від того, як швидко відростають нігті у дитини. Повторювати процедуру можна раз на 5-7 днів. Але у деяких малюків нігті відростають вже на третій день після обрізання, і манікюр доведеться робити частіше. Щодо ніг, то тут все трохи простіше. Діти нігті на ногах обстригають раз на 10 днів.
А як часто ви обрізаєте нігті своїй дитині, можливо, у вас є секретні рецепти виконання процедури?