Кокосова олія для рук, нігтів, і не тільки
Кокосова олія завдяки своїм зволожувальним та укріплюючим властивостям користується великим авторитетом серед фахівців сфери краси та є незамінним елементом вашого повсякденного догляду.
Завдяки широкому спектру дії, цей засіб може багато в чому стати просто незамінним елементом вашого повсякденного догляду. Про чудові властивості та сфери застосування цього бьюті-помічника я вам сьогодні й розповім.
Що ж у ньому такого чудового?
Кокосова олія багата на вуглеводи, вітаміни та мінерали, які корисні для людського організму. Тисячі років її використовували для волосся, і, незважаючи, на велику кількість сучасних засобів по догляду, вона й досі демонструє чудові результати. На додаток до користі для волосся, кокосова олія рекомендована для використання на шкірі й, особливо, на обличчі та руках, з кількох причин:
Кокосова олія славиться дуже високим вмістом насичених жирів, які складаються в основному з тригліцеридів, або жирних кислот середнього ланцюжка. Це означає, що після того, як олія вбирається в шкіру, вона буде гладкою на дотик протягом тривалого часу. Цей вміст жиру допомагає зберегти зволожуючі властивості натуральної олії, відповідно шкіра після такої олії теж утримуватиме вологу.
Ця олія також містить три типи кислот: лауринову, капринову та каприлінову. Хоча усі вони мають свої власні сфери переваг, завдяки їхньому з'єднанню, кокосова олія отримує свої антимікробні властивості. Ось чому, при нанесенні на шкіру, кокосова олія також має здатність запобігати інфекціям.
Ви ніколи не замислювалися, чому кокосова олія високо цінується за властивості, що омолоджують? Це тому, що у її складі також міститься вітамін Е – важливий елемент для здоров'я шкіри, підвищення її тонусу та профілактики зморшок.
Нарешті, кокосова олія, як і кокосові горіхи, містить багато білка, який допомагає зберегти шкіру, нігті та волосся міцними, внутрішньо та зовні. Цей білок відновлює пошкоджені клітини та забезпечує нормальні темпи розвитку тканин.
Як його можна використати?
Хочу докладніше розповісти вам про користь кокосової олії саме для догляду за нігтями.
Якщо ви страждаєте від ламкості нігтів – це чудовий домашній засіб. Втирання кокосової олії в кутикули та нігті на регулярній основі буде зволожувати та зміцнювати їх, і дозволить нігтям вирости довшими, ніж вони будь-коли були.
Для посилення зростання нігтів масажними рухами втирайте кокосове масло в нігтьові пластини та пальці круговими рухами (для цього краще використовувати органічне масло extra-virgin).
Ще один ефективний спосіб відомий як «замочування», який особисто я дуже раджу для харчування ваших нігтів. Потрібно взяти ¼ чашки кокосової олії, ¼ чашки меду та 4 краплі розмаринової олії. Змішайте ці елементи разом і прогрійте в мікрохвильовій печі протягом 20 секунд. Після цього опустіть нігті у суміш і потримайте протягом чверті години. Ви відчуєте позитивні зміни вже після першого разу, шкіра навколо нігтя стане м'якою та приємною.
Для догляду за кутикулою, кокосову олію потрібно втерти та дати їй втягнутися в шкіру - не менше ніж 30 хвилин, але звичайно чим довше, тим краще! Це допоможе зміцнити вашу кутикулу, зволожити шкіру навколо нігтів і допоможе позбавитися низки проблем.
Олія допомагає запобігти задиркам. Якщо ваші нігті постійно піддаються впливу води, вам доведеться мати справу з хворобливими задирками через деякий час. Поганий манікюр також може призвести до задирок. Відкриті задирки можуть спровокувати розмноження бактерій або грибка, вірних «друзів» розповсюдження інфекції. Кокосова олія допоможе розвязати проблему в найкоротший термін. Просто візьміть трохи кокосової олії та нанесіть її на кутикулу. Це зміцнює кутикулу в області нігтів і запобігає задиркам.
Також кокосову олію можна використовувати у боротьбі з грибком нігтів, як на руках, так і на ногах, оскільки вона є природним антисептиком. Масажуйте олією ретельно очищену і висушену уражену область. Повторюйте двічі на день, доки грибок не зникне.
Як бачите, кокосова олія, всупереч своєму мінімальному складу, є безперечним та дієвим засобом, відмінним помічником у питаннях краси ваших ручок. Але сфера її користі не обмежується тільки руками та нігтями, вона також може бути використана як:
Маски для волосся. Нанесіть олію на волосся після душу і зберіть його у пучок. Зачекайте п'ять хвилин та змийте. Ви помітите, що волосся стало набагато м'якшим і більш «живим». Також це відмінний засіб для сухих кінчиків.
Олії для тіла та бальзам для губ. Кокосова олія діє як зволожувач для шкіри, і ви можете застосовувати його безпосередньо на тіло або губи. Відмінне рішення проти зимової сухості.
Масло кокосу до всього іншого допомагає впоратися з невеликим роздратуванням, яке може виникнути після воскової депіляції.
Як крем для очей, це дешева альтернатива дорогим кремам, адже олія відмінно зволожує шкіру.
Кокосова олія може стати хорошим хайлайтером для шкіри, а також відмінно справляється з роллю засобу для зняття макіяжу.
Скраб для тіла. Суміш, що складається з кокосової олії та морської солі або цукру, зволожує шкіру та відлущує мертві клітини; також діє як крем для гоління.
Лікування шкірних захворювань. Кокосова олія допомагає запобігти старінню шкіри, також може бути використана для лікування різних захворювань шкіри. Завдяки своїм протигрибковим, антимікробним та протизапальним властивостям, кокосова олія може застосовуватися зовнішньо на ділянках, що постраждали від псоріазу, дерматиту та екземи.
Майте на увазі, що кокосової олії є кілька видів: органічна натуральна, рафінована, extra virgin. Якщо ви використовуєте кокосову олію для волосся та шкіри обличчя, переконайтеся, що ви зробили вибір на користь високоякісного продукту. Найкращим варіантом буде кокосова олія холодного віджиму «extra virgin», яка не містить штучних ароматів та хімічних речовин.
Можна зробити висновок, що і в чистому вигляді кокосова олія має так багато переваг. І, сподіваюся, після прочитання моєї статті у вашому арсеналі бьюті-засобів обов'язково з'явиться цей органічний помічник.