Історія кривавих буднів – як жилося жінкам минулих століть під час менструації
Сьогодні я хочу торкнутися досить делікатної теми – теми жіночих критичних днів. Звичайно, що менструація була у жінок у всі часи. Але як же справлялися жінки давніх часів з кровотечами?
Від Месопотамії до Риму
За великим рахунком, що робили з місячними жінки Стародавньої Месопотамії, Риму та Греції? Та нічого вони не робили, принаймні історичні хроніки про це замовчують. Майже чотири тисячоліття про це не було сказано жодного слова.
Єдине, про що можна заявити з упевненістю, це те, що менструальний цикл у ті часи значно відрізнявся від циклу сучасних жінок. По-перше, даремно було говорити про його стабільність та стійкість. По-друге, у більшості жінок давнини часто міг бути порушений гормональний баланс, це було спровоковано поганим харчуванням і, як наслідок – нестачею вітамінів. У деяких випадках, коли організм жінки був виснажений вже надмірно - менструальний цикл взагалі міг припинитися.
Тампони Стародавнього Єгипту
Попри те, що час від часу в інтернеті проскакує інформація про те, що тампонами користувалися ще мешканки стародавнього Єгипту, іноді можна прочитати, що про невеликі дерев'яні палички, загорнуті в м'який льон, які допомагали жінкам, які вставляли їх у піхву, подолати кровотечі, говорив і Гіппократ.
Але, за фактом обидві ці теорії не підтверджені з наукової точки зору і вважаються одним із численних міфів, що гуляють всесвітньою мережею. Щоправда, існують згадки в історичних хроніках й про те, що римлянки використовували для полегшення незручностей спеціальні поглинаючі прокладки з бавовни - subligaculum.
Середньовічні місячні
У середні віки жінкам теж не полегшало. І так тривало до XIX століття. Це було пов'язано з тим, що більшість європейок не користувалася спідньою білизною і, відповідно, кріпити будь-якого роду прокладки просто не було куди.
Хоча, як відомо – все можуть королі, та й королеви, власне, теж. Наприклад, одна з них - правителька Англії Єлизавета I користувалася трьома чорними поясами, вони закріплювалися навколо талії та утримували між ніг імпровізовану прокладку з ганчірки.
Але таку розкіш могли собі дозволити тільки дуже багаті жінки. Що стосується простолюдинок, то вони просто терпіли те, як упродовж цих днів кров витікала з них натуральним способом. Вважається, що на той час цим нікого не можна було здивувати.
Далі події розвивалися не надто стрімко. Наведу коротку хронологію:
- 1800 – менструація навіть лікарями вважалася явищем огидним. Деякі жінки намагалися використати менструальні тканини. У будь-якому разі, на фабричні роботи вони у ці дні не допускалися.
- 1900- з'явився гігієнічний пояс, на який кріпилася білизна, були спроби випуску одноразових серветок, але продукт, який не знайшов свого покупця, був знятий з виробництва.
- 1920 – гігієнічний пояс повернувся і доповнився одноразовими підкладками. Під час Першої світової медсестри виявили переваги медичного паперу. На основі цієї ідеї й побачили світ прародительки сучасних прокладок – перші одноразові серветки Kotex.
- 1930 – перші тампони на картонному аплікаторі.
- 1934 – поява перших Тампаксів. Правда їх дозволяли використовувати тільки заміжнім жінкам, тому що вважалося, що застосування тампонів здатне порушити незайману пліву.
- 1940 – війна призвела до появи перших тампонів без аплікатора.
- 1950 – різкий стрибок у минуле. Знову гігієнічний пояс і знову соромно.
- 1960 – ганчір'яні прокладки які можна прати.
- 1970 – перші прокладки на самоклейці.
- 1980 – тампони на пластиковому аплікаторі.
- 1990 – захотіла, полетіла – перші прокладки «з крильцями».
- 2010 – поява менструальної чаші.
Отже, милі жінки, якщо Ви коли-небудь почнете мріяти про блиск розкішних середньовічних балів, згадайте, що не всім жінкам було на них комфортно. Ще не передумали повертатися до минулого?