Історія депіляції
Ким були перші люди, які почали видаляти волосся на тілі? Коли жінки почали голитися? Чому? Пропоную вам дослідити тернистий шлях до гладкої шкіри, наша тема сьогодні – історія депіляції.
Печерні люди
Так-так, печерні люди теж видаляли волосся! Завдяки скельному живопису, археологи виявили, що тисячі років тому людей так само хвилювало питання небажаної рослинності на тілі. 20000 років тому в особин жіночої статі було довге, заплетене волосся, а ось у чоловіків волосся не спостерігалося. Передбачається, що для депіляції вони використовували загострені кам'яні інструменти, або черепашки. Причому іноді волосяний покрив частково віддалявся разом зі шкірою! Бррр...
Деякі історики вважають, що печерні люди були зацікавлені у видаленні волосся, тому що вони їх не мили, а неприємні запахи відлякували здобич, що особливо засмучувало мисливців. Інша теорія свідчить, що волосся печерних людей було ідеальним місцем для паразитів, таких як воші та кліщі, що й змушувало їх обстригати волосся. Вони також билися з кланами, що суперничають, тому іноді їм доводилося обрізати свою рослинність заради виживання, і щоб противнику не залишилося нічого, за що можна було б схопитися під час сутички.
Стародавній Єгипет
Єгиптяни є основоположниками великої кількості ритуалів краси, багато з яких ми використовуємо і в сучасності. Але найбільшого успіху вони досягли у питаннях депіляції. Жінки Стародавнього Єгипту воліли видаляти всю рослинність на тілі й навіть на голові. Недоторканими залишалися лише брови. Волоски видалялися пінцетами, пемзою, бджолиним та воском на цукровій основі з морських раковин. Звичний нам шугаринг бере свої витоки саме з давньої єгипетської цивілізації.
Ретельно продепільоване тіло було показником високого класу у суспільстві. Якщо у жінок спостерігалися волоски в зоні бікіні, а у чоловіка була неохайна борода, то швидше за все вони були або слугами, або представниками нижчого стану.
Римська імперія
Як і єгиптяни, жителі Римської імперії визначали приналежність до високого класу за відсутністю волосся на тілі. Багачі використовували для депіляції крем'яні бритви, пінцети, камені та креми для видалення небажаного волосся, у тому числі волосся на лобку. Статуї богів та картини жінок вищого стану в ту епоху зображені безволосими.
Середньовіччя
У той час тон задавала Єлизавета I. Королева була свого роду трендсеттером, і, на її думку, волоссю слід приділяти особливу увагу. Це означало, що на обличчі не віталася будь-яка рослинність і навіть брови. А ось волосся на ногах і лобкове волосся Єлизавету не особливо хвилювало.
Існувала також тенденція видалення волосся з чола, щоб зробити обличчя довшим. Для цього дівчата натирали цю зону горіховою олією, а в деяких випадках і котячими какашками. Звучить жахливо, але на які жертви тільки не підеш заради краси.
1700 - 1800 роки
Цей період пройшов під егідою першої справжньої бритви, створеної Жаном-Жаком Перре. Спочатку це було винаходом виключно для чоловіків, але жінки також почали потихеньку використовувати його для краси. 1800-ті роки ознаменувалися створенням щадного бритвенного станка від King Camp Gillette. Попри це, безпечні бритви ще не були доступні жінкам.
1900-ті роки
На початку двадцятого століття мода підштовхнула дівчат до гоління пахв. Це було просто необхідно, тому що все більш популярними ставали сукні без рукавів. У 1915 році бренд Gillette почув молитви мільйонів жінок, і створив "Міледі декольте" - перший жіночий станок для гоління.
1940-1950-ті роки
У воєнний час відчувався гострий недолік нейлону, тому дівчата не могли дозволити собі хизуватися в колготках щодня. А щоби виглядати пристойно без них, доводилося голити ноги. А ось чоловікам видаляти рослинність на обличчі та тілі було не обов'язково. Прикро якось! :)
1960-ті
У 1960-х роках з'явилися перші воскові смужки, що швидко стали популярним способом депіляції ніг і пахв. А ось спроба видалення волосся лазером, що відбулася в середині 60-х, таким успіхом не увінчалася. Ця ідея не була прийнята через негативний вплив на епідерміс.
1970-і роки
Це десятиліття ознаменувалося популяризацією депіляції в лобковій зоні, тому що в моду увійшли відкриті купальники.
1980-ті – теперішній час
Депіляція перетворилася на одну з найпопулярніших процедур у сфері догляду за собою. Сьогодні, охочим видалити волосся на тілі доступний широкий вибір методів та засобів. Вищипування пінцетом, гоління, воскова депіляція, шугаринг, використання різних кремів, депіляція ниткою, лазерна епіляція, електроліз - всі ці способи досить ефективні, і ви можете вибрати той, який вам більше до вподоби та по кишені.
Будьте здорові та красиві, а про вашу «рослинність» подбає наш сервіс «Пилочка».