Гостре питання: добре заточені інструменти для манікюру

Добре заточені, гострі інструменти для манікюру – це найважливіший аспект правильної та продуктивної роботи майстра манікюру. Навіть блискучі знання секретів і тонкощів ідеального манікюру не допоможуть, якщо використовувати неякісні, притуплені інструменти. Тому в мене «дозріла» актуальна тема, і я із задоволенням поділюся з вами інформацією :)

інструменти для manicura, острие кусачкі, manicure, заточка інструментов

Як зрозуміти, що інструмент вашого майстра достатньо і правильно заточений?

Звичайно ж, перш за все варто звернути увагу на зовнішній вигляд інструменту. Якісний інструмент повинен бути без зазубрин, подряпин, плям, нагару. А ріжуча кромка має виглядати рівномірною, і бути гострою навіть на вигляд. Інструменти, які використовує майстер манікюру, повинні бути безпечними як для клієнта, так і для нього самого. Якщо майстер використовує кусачки, вони повинні відкриватися і закриватися рівно, без особливих зусиль. Якщо під час закриття кусачок ви чуєте клацання (не пов'язані з обрізанням нігтів) – такий інструмент затупиться дуже скоро. Також кусачки не повинні бути «розхлябані». сустав instrumenta, kusachki для manicura, manicur, instrumenti для manicura

Половинки кусачок повинні щільно притискатися одна до одної. У випадку з ножицями - вони повинні бути завжди загостреними, з рівними лезами, що щільно замикаються, найчастіше вони виконані з медичної сталі. Ви відразу відчуєте наскільки добре заточені ножиці, по тому з якою легкістю майстер обрізатиме вашу кутикулу. Якщо ріжучі частини ножиць затупилися, то через один-два дні після манікюру кутикула почне "бахромитися" і доставлятиме вам чималий дискомфорт.

Як часто потрібно точити інструмент?

Однозначну відповідь на це питання дати складно. Адже це залежить від безлічі факторів: правильної експлуатації, якості інструменту і, безумовно, якості заточування.

Чим твердіший метал, з якого зроблений інструмент, тим рідше його потрібно заточувати.

Якщо інструмент знаходиться в «правильних» досвідчених руках, він може обійтися без заточення приблизно від року до двох. Безумовно, слід враховувати, що є велика різниця між використанням інструменту у домашньому манікюрі, і його використання майстром з потоком клієнтів. Деякі майстри, при надто активній роботі, заточують інструмент раз на місяць. zatochka instrumenta, ostrie instrumenty для manicura

Якщо дотримуватися певних правил, ви зможете значно продовжити термін служби інструменту:

  • Варто виключити самостійне заточення інструменту за допомогою підручних засобів;
  • Використовувати інструмент чітко за призначенням.
Часто чую історії від колег, коли майстер ненадовго відлучилася, а повернувшись побачила зіпсований інструмент, оскільки клієнт самостійно взяв ножиці та підрізав ними не задирки, а нігті. Після цього майстру необхідно нести інструмент до заточника. Не можна обрізати нігті ножицями призначеними для кутикули, адже структура нігтя набагато твердіша за кутикули.
  • Вчасно загострювати інструменти у професіонала – майстра-заточника з досвідом;
  • Для захисту від механічних пошкоджень тримати інструмент у футлярі чи чохлі.
  • Дотик інструментів один з одним впливає на передчасне притуплення ріжучої кромки;  futlyar для kusachek, futlyar для інструментів manicura
  • Для стерилізації інструменту не рекомендую використовувати спосіб домашнього «кип'ятіння», для цього краще звернутися до майстра або в салон краси. При кип'ятінні відбувається корозія металу і він затуплюється;
  • В обов'язковому порядку після використання потрібно промити та просушити інструмент, періодично змащувати його маслом. Окрему увагу слід приділити згинам інструменту.
  • Бути обережними у використанні дезінфікуючих розчинів: якщо систематично порушувати час знаходження інструментів у розчині – це може спровокувати передчасне притуплення ріжучих елементів та корозію металу.

На додачу до всього, хочу нагадати, що інструменти для роботи майстра манікюру та їх підтримання у належному вигляді – це не те, на чому варто економити, адже таким чином ви лише шкодите собі.