Гіперкератоз стоп

Жінка, яка стежить за собою, мріє, щоб її ніжки завжди виглядали доглянутими. Але, іноді недотримання гігієни може бути ні до чого. Причиною може бути неприємна патологія - гіперкератоз стоп. Про нього ми зараз і поговоримо.

Гіперкератоз, огрубевші pjatki, giperkeratoz stop, stopy ogrubeli, grubye pjatki, treshhiny на pjatkah Яким би не був красивим стильний педикюр у принципі, він не справить належного ефекту, якщо шкіра ніг виглядатиме сухою, грубою та неохайною. Не варто думати про те, що жінка, у якої розвинулося це захворювання не може або не хоче доглядати за собою. Зовсім ні, іноді гіперкератоз може розвинутися на ступнях найстильніших і доглянутих жінок.

Гіперкератоз, огрубевші pjatki, giperkeratoz stop, stopy ogrubeli, grubye pjatki, treshhiny на pjatkah Патологічне загрубіння шкіри стоп – це очевидний косметичний дефект із неприємними для жінок наслідками. При гіперкератозі клітини епідермісу починають ділитися з разючою швидкістю. У той самий час злущування їх настільки порушено, що з часом на стопах утворюються великі ділянки з товстим роговим шаром. Але, і це ще не найстрашніше – розвиток захворювання може призвести до тяжчих наслідків:

  • на п'ятах можуть з'явитися кровоточиві ранки й тріщини ;
  • можливі точкові крововиливи;
  • виразки;
  • жорсткі кореневі та міжпальцеві мозолі.

лікування гіперкератозу Звичайно ж, все це викликає почуття найсильнішого дискомфорту при ходьбі, а ось про те, щоб нанести на нігті гарний дизайнерський манікюр можна забути. Але це ще не все. Якщо здорові люди обмежуються болем та дискомфортом, то для тих, хто страждає на цукровий діабет, гіперкератоз може стати смертельно небезпечним і призвести до розвитку гангрени.

Причини та лікування

Гіперкератоз, огрубевші pjatki, giperkeratoz stop, stopy ogrubeli, grubye pjatki, treshhiny на pjatkah Всі причини появи гіперкератозу умовно можна поділити на дві основні групи:

  1. Зовнішнього походження – носіння незручного та занадто тісного взуття, надмірні чи тривалі навантаження на ноги, занадто велика вага і, в принципі, порушення чи недотримання правил гігієни також ніхто не скасовував.
  2. Внутрішнього походження – про цукровий діабет ми вже говорили, крім цього спровокувати захворювання може і варикозне розширення вен, атеросклероз, порушення кровообігу, іхтіоз та псоріаз, порушення балансу вітамінів в організмі.

Гіперкератоз, огрубевші pjatki, giperkeratoz stop, stopy ogrubeli, grubye pjatki, treshhiny на pjatkah Погано діє на стопи взуття, що натирає ноги. Воно також може спровокувати прискорення поділу клітин шкіри та заважає їм відокремлюватися.

Для лікування в першу чергу необхідно позбутися незручного взуття. Впритул зайнятися розм'якшенням огрубілої шкіри та її видаленням. Як варіант можна використовувати:

  • ванни для ніг;
  • сік алое;
  • аплікації з маззю на основі синтоміцину.

У крайньому разі може знадобитися похід на медичний манікюр. Досвідчений подолог точно зможе впоратися з проблемою і позбавить Вас всіх неприємностей, пов'язаних зі шкірою, що огрубіла, на стопах.

Головне, ніколи не відпускайте проблему на самоплив. Тоді її можна буде вирішити швидко і не потрібно буде більше відкладати похід до майстра на педикюр.