Гематидроз – кривавий піт

Було заведено вважати, що вираз «кривавий піт» є суто літературним. Однак медицина говорить про те, що подібна патологія справді існує, хоч і трапляється дуже рідко.

гематидроз, кровавий пот, кровавий пот прічіни, леченіе кровавого пота, механізм кровавого пота Суперечки про те, чи є це захворювання окремим, чи воно проявляється, як супутнє тривають і сьогодні. Термін «гематидроз» утворили два грецькі слова – піт та кров. Перша згадка про нього зустрічається у I столітті н. е. – Євангеліє від Луки.

Говорить про патологію і Леонардо да Вінчі, зокрема в його записах є згадка про солдата, з якого лився перед битвою кривавий піт. Про те, як покривався кривавим потом французький монарх Карл IX Валуа у нападах страху чи нервової напруги згодом говорили Олександра Дюма та Генріх Манн.

Офіційна медицина у період XVII – XX століття зареєструвала приблизно 76 проявів патології. У ті часи лікарі ще були впевнені, що це захворювання не є самостійним. Гематидроз Сьогоднішня медицина говорить про протилежне. Сприяли такому рішенню незалежні між собою обстеження пацієнтів, різних за статтю та віком:

  • дівчина 18 років;
  • хлопчик 12 років;
  • чоловік 72 роки.

Багато в чому дослідженням допоміг випадок захворювання в італійської жінки. У свої 21, вона почала потіти кров'ю. гематидроз, кровавий пот, кровавий пот прічіни, леченіе кровавого пота, механізм кровавого пота Виявлявся кривавий піт на долонях та на обличчі пацієнтки в моменти:

  • сильного стресу;
  • спокійного сну;
  • фізичної активності.

Попри те, що таке дивне потіння було нетривалим (не більше 5 хвилин), жінка почала впадати в депресію і стала соромитися виходити на вулицю. Адже спрогнозувати початок кривавого потіння вона не могла.

гематидроз, кровавий пот, кровавий пот прічіни, леченіе кровавого пота, механізм кровавого пота Намагаючись допомогти пацієнтці впоратися з проблемою, лікарі виписали їй антидепресанти та препарат пропранолол. Він уже зарекомендував себе раніше у подібних випадках. Але, повністю впоратися із захворюванням, така медикаментозна терапія не змогла, ліки лише знизили частоту прояву патологічного поту.

Попри те, що лікарі вже знають механізм дії захворювання – проникнення еритроцитів із капілярів у потові залози та їх змішування з потом, причину встановити вони не можуть і сьогодні. гематидроз, кровавий пот, кровавий пот прічіни, леченіе кровавого пота, механізм кровавого пота

Дослідження тривають і дивно, що появу кривавого поту не можна пов'язати ні зі стресом, ні з напруженим емоційним станом. Зараз всі дослідження спрямовані на те, щоб зрозуміти механізми запуску патологічного поту. Тільки дізнавшись про них, можна буде говорити про те, як з ним боротися.

Скажіть, а вас би злякало таке явище, чи, можливо, ви вже зустрічалися з подібною патологією? Розкажіть нам у коментарях.