Фототипи шкіри

Перш ніж вибирати для себе лазерну або фотоепіляцію, методику омолодження та інші косметичні процедури потрібно визначити фототип своєї шкіри. А чи всім він відомий?

fototipy koshi, reakcija koshi na ul'trafiolet, fotochuvstvitel'nost' koshi, вибор методів depiljacii Зараз я розповім Вам, що таке фототип шкіри та на що він можуть впливати. Усього за загальноприйнятою класифікацією поділяють 6 фототипів шкіри. До речі, для тих, хто не знає, так називають здатність шкіри реагувати на ультрафіолетові сонячні промені.

Шкіра представників різних рас та народів значно відрізняється за кольором. Вона може бути світлою, аж до молочно-рожевого, а може бути дуже темною, навіть практично чорною, але про це буде зовсім інша розповідь. А зараз коротко про всі фототипи шкіри людей.

Фототип перший

Його ще називають скандинавським чи кельтським. Відрізняється надзвичайно світлою, майже напівпрозорою шкірою. Вона може бути молочно-білою або мати легкий фарфоровий відтінок.

fototipy koshi, reakcija koshi na ul'trafiolet, fotochuvstvitel'nost' koshi, вибор методів depiljacii Навіть при найдрібнішому і дріб'язковому подразненні або напрузі шкіра моментально стає червоною. Дуже часто на світлій шкірі помітні численні та яскраві плями ластовиння. Волосся у людей з першим фототипом шкіри в основному світле або руде. Очі – зелених, блакитних чи сірих відтінків. Дуже характерний тип шкіри для мешканців Європи.

Взаємодія з ультрафіолетом – чутливість надзвичайно висока. Невелика кількість пігменту, що утворюється, недостатньо захищає шкіру, тому вже через пару десятків хвилин перебування під відкритим сонцем можлива поява легких опіків у вигляді печіння і гіпотермії. Гіперпігментація може залишатися довго, також може початися лущення шкіри. Отримати рівномірну засмагу природним шляхом практично неможливо. До речі, і в солярії слід дотримуватися максимальної обережності.

Другий фототип

Цей фототип має багато назв. Про нього говорять нордичний та арійський, називають німецьким та східно-європейським, європейським світлошкірим.

Світла шкіра, на якій також можуть бути ластовиння, але виражені вони не так яскраво, як у першого фототипу. Волосся може бути світло-русявим або світло-каштановим. Очі – блакитними, зеленими, сірими. У деяких випадках – світло-карими.

fototipy koshi, reakcija koshi na ul'trafiolet, fotochuvstvitel'nost' koshi, вибор методів depiljacii Взаємодія з ультрафіолетом - чутливість досить висока. При перебуванні на сонці можливі опіки. Засмага лягає погано і її не можна назвати стійкою. Не варто приймати сонячні ванни більше ніж десять хвилин. Краще вибирати час до 11 години ранку та після 16.00.

Третій фототип

Його називають змішаним, темно-європейським, середньоєвропейським, європейським темношкірим.

Визначити цей фототип можна за смаглявою шкірою з легким оливковим відтінком. Допустима шкіра з відтінком слонової кістки. Ластовиння зустрічаються рідко. Волосся найчастіше темно-русяве. Рідше зустрічаються всі відтінки каштанового та практично чорні. Сірі чи карі очі.

fototipy koshi, reakcija koshi na ul'trafiolet, fotochuvstvitel'nost' koshi, вибор методів depiljacii Взаємодія з ультрафіолетом - різка реакція на прямі сонячні промені може траплятися лише після першої засмаги. Надалі засмага лягає легко і рівно, утворюючи приємний смаглявий відтінок.

Фототип четвертий

Середземноморський або південно-європейський тип відрізняється оливковою смаглявою шкірою без ластовиння. В основному його власники живуть на Азіатському континенті, на Кавказі, країнах Середземномор'я та Латинської Америки. Чорне або темно-каштанове волосся. Очі темно-карі або чорні.

fototipy koshi, reakcija koshi na ul'trafiolet, fotochuvstvitel'nost' koshi, вибор методів depiljacii Взаємодія з ультрафіолетом - природний захист досить високий. Стійка засмага з'являється швидко, вона яскраво виражена і рівна. Опіки зустрічаються дуже рідко, але тривале перебування під палючим сонцем може викликати фотостаріння шкіри.

П'ятий фототип

Називають середньосхідним, азіатським чи індонезійським. Смаглява темно-коричнева шкіра з ледь помітним відтінком жовтизни. Без ластовиння. Його носіями є жителі Латинської Америки та Південно-Східної Азії. Темно-коричневе або чорне волосся поєднується з карими та чорними очима. fototipy koshi, reakcija koshi na ul'trafiolet, fotochuvstvitel'nost' koshi, вибор методів depiljacii

Взаємодія з ультрафіолетом - природний захист шкіри високий. Така шкіра практично ніколи не обгоряє на сонці. Щоправда, засмагу на тлі темної шкіри помітити практично нереально.

Шостий фототип

Африканський або афроамериканський фототип із темно-коричневою і навіть практично чорною шкірою. Носії – корінні жителі Австралії та Африканського континенту. Чорне волосся поєднується з практично чорними або темно-коричневими очима.

fototipy koshi, reakcija koshi na ul'trafiolet, fotochuvstvitel'nost' koshi, вибор методів depiljacii Взаємодія з ультрафіолетом - ідеальне. Виключені фотоопіки та перебування на сонці можна не обмежувати. Щоправда, якщо Ви маєте шкіру шостого фототипу, слід уважно вибирати методи пілінгу та депіляції. Для більшості з них є протипоказання, причина яких у можливості гіперпігментації.

Але тим, хто прочитав цю статтю, помилки вже не страшні. Ви запросто зможете самостійно визначити свій фототип шкіри та підібрати оптимальні способи позбавлення зайвого волосся на тілі, звичайно ж, якщо не є прихильником нової тенденції, яка передбачає повернення до природної рослинності.