Фолікуліт – причини, лікування та профілактика

Запальний процес шкіри, що вражає фолікули волосся – явище надзвичайно неприємне. І даремно вважати, що він вражає тільки неохайних і неакуратних людей...

follikulit, gnojnoe ospalenie follikul, lechenie follikulita, bolezni follikul

Дуже часто це лихо вражає і цілком пристойних громадян. Що ж спричиняє виникнення фолікуліту і як з ним впорається?

Опис

Як інфекційне захворювання, запалення волосяних фолікул вражає не тільки волосяний покрив голови, а й бороду, руки, пахви, ноги та інтимну зону. Загалом, його локацією може стати будь-яке місце, де росте волосся. Інфекція, що вражає фолікули, викликає гнійні процеси в їхній середній та глибокій частині. Залежно від збудника розрізняють такі різновиди цього захворювання:

  • грибковий;
  • паразитарний;
  • вірусний;
  • гонорейний;
  • бактеріальний.

Для того, щоб інфекція потрапила всередину фолікула, достатньо мати на шкірі хоч найменшу подряпину або поріз. З появою перших ознак слід негайно звертатися до лікаря. Саме запалення триває тиждень часу, і без правильного лікування множинного ураження фолікулів на великій ділянці тіла уникнути не вдасться.

Зона ризику

У зону ризику потрапляють як чоловіки, і жінки, тобто усі, хто помічає за собою підвищену пітливість. follikulit, gnojnoe ospalenie follikul, lechenie follikulita, bolezni follikul

Також підвищений ризик захворювання у людей зі сверблячими дерматозами. Як пітливість, так і дерматози викликають сильний свербіж, що призводить до розчісування шкіри. Розчісування, своєю чергою, призводить до порушення захисно-бар'єрного щита шкіри та створення сприятливих умов для проникнення до неї патогенних мікроорганізмів.

Додатково збільшена ймовірність появи фолікуліту у людей, які страждають:

  • цукровим діабетом;
  • посиленою пітливістю;
  • імунодефіцитом.

У деяких випадках фолікуліт може стати наслідком неякісно проведеної депіляції. Часто діагностується у людей, професійна діяльність яких пов'язана з роботою зі шкідливими хімічними складами. Особливо якщо йдеться про гас, мастило або технічні оливи.

Ознаки

Коли хвороба тільки починає розвиватися, вона проявляється появою припухлості навколо фолікул. Навколо волоска, що росте з нього, утворюється конусоподібне утворення, що містить у собі гній. Найчастіше він або білий, або жовтувато-зелений. follikulit, gnojnoe ospalenie follikul, lechenie follikulita, bolezni follikul

Згодом цей гнійничок розкривається та утворює виразку, після висихання це місце покривається скоринкою. Така висипка досить болюча і супроводжується сильним свербінням у ділянці ураженої шкіри. Якщо інфікування глибоке, після відпадання скоринки можуть утворюватися рубці. У деяких випадках відзначається посилена пігментація ділянок шкіри, що «перехворіла».

Лікувальна терапія

У більшості випадків медики застосовують для лікування фолікуліту препарати зовнішнього застосування – антисептичні мазі. Якщо запалення мають рецидиви, можливе застосування терапії ультрафіолетовим опроміненням. Процедури (їх може бути від 6 до 10) виконують через день. follikulit, gnojnoe ospalenie follikul, lechenie follikulita, bolezni follikul

При тяжкому перебігу захворювання та великих гнійниках можуть бути призначені препарати протигрибкового спектру для внутрішнього використання. Крім цього, як і у разі лікування легкої форми фолікуліту, проводиться й антибактеріальна обробка поверхні шкіри мазями та сироватками.

Профілактичні заходи

Головні профілактичні заходи, що знижують ризик ураження фолікулітом, надзвичайно прості:

  • дотримання гігієнічних правил;
  • своєчасний догляд за шкірою та волоссям. follikulit, gnojnoe ospalenie follikul, lechenie follikulita, bolezni follikul

Бажано також не носити занадто тісні білизну та одяг, щоб уникнути пошкодження дуже ніжних від природи волосяних фолікул.

На жаль, захворіти набагато легше, ніж вилікуватись. Але у випадку з фолікулітом шанси на успішне одужання та швидке лікування великі. Звичайно, якщо не затягувати зі зверненням до лікаря. А може, у когось із наших читачів є свої рекомендації, як уберегтися від цієї недуги? Діліться ними у коментарях.