Еволюція покриття для нігтів
За останню чверть століття покриття для нігтів зазнали багатьох змін. Модними були і яскраві отруйні лаки, і пудрове покриття. Поговоримо про те, як еволюціонували лаки для нігтів і як змінювалася мода за останні 25 років.
Нудні «совкові» часи
За часів Радянського союзу модницям доводилося зовсім несолодко. У продажу були перламутрові рожеві та білі лаки, червона палітра та незрозумілі брудно – тілесні відтінки. Підібрати дизайн манікюру або лак до певного гардероба було практично неможливо. Щоправда, вже тоді любителі креативу пробували розбавляти лак кольоровим чорнилом, отримуючи таким чином палітру фіолетових квітів.
Бум фарб
У другій половині 90-х у країну увірвалися яскраві різнокольорові китайські лаки. Вибір тут уже можна назвати справді шикарним. Приблизно в цей час на ринку з'явилися палітри лаків від Dance Legend і Ruby Rose. Модницям стали доступні неонові покриття, що світяться у темряві, напівпрозорі склади та яскраві, отруйні фарби. Вони, до речі, були найголовнішим трендом на той час. Щоправда, якість таких лаків змушувала бажати кращого, покриття швидко обдиралося та скочувалося, та й стан здоров'я нігтів після таких лаків був не найкращим.
Поява накладних нігтів
Приблизно в той же початок 90-х у продажу почали з'являтися типси й клейові склади для їх фіксації. Так би мовити, перші шанси для жінок пострадянського простору здобути шикарні довгі нігті, не напружуючись. Особливо популярними ці вироби були серед наречених. Це був практично єдиний на той час варіант весільного манікюру. Спочатку всі типси були білими та лаком забарвлювалися вже в домашніх умовах. Трохи пізніше з'явилися кольорові типси та типси з дизайнерськими малюнками.
Перше нарощування
Першими варіантами нарощування у країнах пострадянського простору стало акрилове моделювання та нарощування на типси. Акрил накладали на спеціально підставлені під нігті паперові форми, а з типсами вам усе й так зрозуміло.
Правда сам акрил тоді був досить агресивним і якщо нарощений ніготь відривався, то відбувалося це наживо, разом із натуральним нігтем. Також сильно запиляні нігті після зняття нарощених, становили дуже чутливими та хворіли після контакту з водою, вітром чи будь-якими механічними контактами.
Гелеве моделювання
Гелеве моделювання ввело в роботу майстрів манікюрних салонів ультрафіолетові лампи – без них була б неможливою сама процедура полімеризації складу. Пилити гель було набагато простіше, він не мав явного неприємного запаху і досить швидко став популярним. Майстри отримали можливість моделювати будь-яку форму та довжину нігтя.
Шеллаки та гель лак
Тоненькі прості лакові покриття також зчіплялися з нігтьової пластиною за допомогою ультрафіолету зі спеціальної лампи. Носилися вони приблизно 2 тижні й дозволяли створювати будь-які, навіть найнеймовірніші манікюрні дизайни.
Наші часи
Факт того, що мода циклічна відома всім. Тому зараз спостерігається і тенденція до повернення тренду на моделювання, щоправда, тепер для цього застосовується ультрасучасний полігель. Не менш популярними є і сучасні базові покриття. Вони також дозволяють моделювати нігті та носяться майже місяць часу.
І, як завжди, враховуючи те, що в моду знову активно повертається натуральна природність – багато модниць зараз вибирають японський манікюр – техніку, яка передбачає довготривале полірування нігтів без кольорового покриття.
Ось такі зміни пережила нейл-індустрія за останні 25 років. А може, вам відомо ще щось цікаве? Розкажіть нам у коментарях.