Електроепіляція вагітним
Вже у першому триместрі вагітності жінки можуть зіштовхуватися з надмірним ростом волосся. При цьому локалізація нової рослинності може бути зовсім несподіваною - спина, шия, груди, стегна і навіть обличчя.
Такі вельми незвичайні процеси в жіночому організмі викликають два гормони – тестостерон та прогестерон. Це призводить до прискореного поділу клітин, з яких складається волосяний фолікул. Але і це ще не все - нові волоски, як правило, стають не тільки густішими, але й довшими.
Чи допустима електроепіляція
Думки фахівців щодо того, чи допустиме проведення електродепіляції вагітним жінкам розходяться. Тут в першу чергу потрібно звернути увагу на те, що ця процедура сама по собі належить до дуже болючих способів позбавитись зайвого волосся. Результатом її проведення завжди є виділення збільшеної кількості кортизолу - гормону стресу, як заведено його називати в народі.
Враховуючи те, що плацента не здатна повною мірою захистити плід в утробі матері від його впливу, який, до речі, зовсім не можна назвати позитивним, важко стверджувати, що плід не постраждає від нього. До того ж не можна забувати, що провідником струму при виконанні процедури є не тільки організм матері, а й організм ще не народженої дитини.
Однак, одна група вчених медиків говорить про те, що не можна записуватися на електроепіляцію тільки першому і на третьому триместрі вагітності. На їхню думку, лише тоді незначне підвищення стресу може бути згубним для дитини. Також вони допускають застосування змінного струму для видалення окремих волосків, аргументуючи це тим, що таке нагрівання виконується локально і не включає тіло в електричний ланцюг.
Прихильники іншої групи говорять про те, що все-таки варто бути обережними й не варто зайвий раз жінкам, які знаходяться в цікавому положенні ризикувати своїм здоров'ям і здоров'ям свого малюка - адже депіляцію можна відкласти й до його народження. Навіщо ж наражати його на ризик ще в утробі - хіба цього стоять кілька зайвих волосків.
Де вихід?
Вихід, як і все елементарне, – простий. Просто голіть зайві волоски або акуратно підстригайте їх ножицями. Після народження дитини, десь через пів року, гормони, що "розгулялися", заспокояться, і волоски перестануть рости так безладно та активно. Ось тоді Ви й зможете спокійнісінько піти в салон і зробити будь-яку депіляцію - ту, яку Ви віддавали перевагу до вагітності, або ж спробувати собі щось нове.
Так що, добре подумайте, чи потрібні Вам зайві ризики. Якщо ж Ви вирішите на процедуру - відвідайте перед цим лікаря і дізнайтеся його думку. Ми ж бажаємо Вам завжди залишатися гарними та здоровими.