Елефантіаз або слонова хвороба

На жаль, генетичні захворювання це не тільки фізичні, а й психологічні проблеми, які безпосередньо пов'язані зі змінами зовнішності, що з'являються внаслідок них. До таких неприємних симптоматичних змін відноситься й елефантіаз або, як кажуть у народі – слонова хвороба.

Jelefantiaz, slonovaja bolezn', oteki, oteki nizhnych konechnostej, zastoj limfy, leechenie zastoja limfy

Елефантіазом називають набряклість тіла, яка з часом прогресує і викликає скупчення в тілі білкових структур. Це, своєю чергою, призводить до змін фіброзних тканин у підшкірній клітковині.

Симптоми захворювання

Початок патологічного стану настільки непомітний, що поставити точний діагноз вчасно дуже непросто навіть професійним медикам. Відсутність яскравої клінічної картини доповнюється тим, що гостра фаза захворювання може періодично змінюватись періодом тривалого стану ремісії. Jelefantiaz, slonovaja bolezn', oteki, oteki nizhnych konechnostej, zastoj limfy, leechenie zastoja limfy

Не виключені й випадки, коли слоновість починається спонтанно і несподівано проходить без стороннього втручання. Найчастіше так відбувається у разі набряку нижніх кінцівок. Щоправда, тимчасова відсутність ознак елефантизму не говорить про повне одужання. Найчастіше це тимчасове затишшя перед бурею. Що стосується безпосередньо симптомів, то вони можуть відрізнятися залежно від стадії та локалізації захворювання. Jelefantiaz, slonovaja bolezn', oteki, oteki nizhnych konechnostej, zastoj limfy, leechenie zastoja limfy

Перша стадія

Ранні стадії хвороби ще не демонструють кардинальних змін зовнішності чи порушень самопочуття. На цьому етапі спостерігається лише невеликий м'який набряк кінцівок, який виникає з-за застою рідини, що почався. Якщо вчасно розпочати спеціальні заняття з фізичними вправами, можна відновити відтік лімфи й таким чином запобігти розвитку хвороби.

Друга стадія

Набряки на цій стадії вже щільніші. Нижні кінцівки вражені настільки, що контури стоп стираються. Також зазнає змін сама форма пальців на нозі. Прогресуючи далі, хвороба вражає коліна, стегна. Це й спричинило виникнення народної назви захворювання – слонова хвороба. Jelefantiaz, slonovaja bolezn', oteki, oteki nizhnych konechnostej, zastoj limfy, leechenie zastoja limfy

Третя стадія

На думку багатьох медиків, ця стадія захворювання вже необоротна. Тканини розростаються настільки, що можуть повністю або частково обмежити можливість пацієнта самостійно пересуватися. Шкіра на уражених ділянках стає грубою, у тканинах можливі трофічні зміни.

Чи можливе лікування

На жаль, на сьогодні дієвих та ефективних способів лікування слонової хвороби не існує. На ранніх стадіях захворювання рекомендуються масажі та лікувальна фізкультура. Найчастіше фахівці радять обмотувати уражені кінцівки еластичним бинтом.

Ефективні процедури, що сприяють виведенню з організму зайвої рідини - електрофорез із застосуванням лідази та трипсину. Більш серйозні стадії потребують радикальної медикаментозної терапії. Jelefantiaz, slonovaja bolezn', oteki, oteki nizhnych konechnostej, zastoj limfy, leechenie zastoja limfy

Крім цього, необхідно і самостійно дотримуватися певних правил:

  1. Правильне харчування, що сприяє виведенню токсинів та прискоренню метаболізму.
  2. Потрібно намагатися уникати стресів, він уповільнює метаболізм, звужують капіляри та сприяють лімфатичному застою.

І, звичайно ж, при перших проявах надмірної набряклості нижніх кінцівок варто негайно звертатися до лікаря. Як відомо, будь-яке захворювання набагато простіше вилікувати на початковій стадії. Сподіваємося, стаття була корисною та цікавою, чекаємо лайки та коментарі та, здоров'я Вам!