Доісторичний манікюр
Про те, коли люди почали видаляти із тіла зайву рослинність, я вже розповідала. Зараз я хочу розповісти про те, якими були перші манікюрні набори та, власне, сам манікюр тисячоліття тому.
Виявляється, манікюрні набори, які використовували в давні доісторичні часи, нічим не відрізняються від сучасних - це так само пристосування для чищення, полірування, корекції форми нігтів і видалення кутикули. Єдине, вони виглядали дещо інакше. І що цікаво, стежили за своїми руками на той час і чоловіки, і жінки.
Містичний зміст давнього манікюру
Практично всі народи світу надавали манікюру таємничого чарівного змісту. Наприклад, у Стародавньому Китаї вважалося, що якщо пальці імператора виглядатимуть ідеально, його нація процвітатиме. Таке вірування сприяло тому, що посада міністра та посада майстра манікюру були однаково почесними.
Цінували майстрів манікюру й стародавні єгиптяни. Вони навіть відправляли їх разом із фараонами, що відпочивали, в загробну дорогу. Це робилося для того, щоб майстри й в потойбіччя берегли нігті правителя і доглядали за ними.
Численні повір'я пов'язані з нігтями та манікюром у Стародавній Русі:
- під час розмноження худоби пастухам заборонялося стригти нігті;
- не стригли нігті малюкам та вагітним жінкам.
Обрізані нігті не можна було викидати – їх обов'язково треба було спалити, щоб вони не дісталися злим духам чи чаклунам. Азіатські дівчата, які не мали красивих довгих нігтів, не могли вважатися завидними нареченими. До речі, вважається, що ця традиція стала причиною першого нарощування нігтів.
У той час на пальці одягали металеві насадки, що імітують не лише нігті, а й навіть пташині пазурі та пазурі тварин. Такі накладки цінувалися дуже дорого і навіть передавалися у спадок, свідчивши про велич роду.
Перший манікюрний набір
На сьогодні найдавніший знайдений археологами манікюрний набір датується 3200 до нашої ери. Вважається, що він належав одному зі знатних жерців.
Він був виготовлений із чистого золота, а знайшли його у південній частині вавилонських руїн у похованнях халдеїв. До речі, історики вважають, що на той час чоловіки надавали манікюру більше значення ніж жінки. Мабуть, цьому сприяв патріархат, що панував у ті часи.
Наприклад, чоловіки Стародавнього Вавилону фарбували нігті спеціальною пудрою. При цьому знаті належав чорний колір, а простолюдини мали право лише на зелені тони. Нігті пофарбовані кольоровим лаком були обов'язковими у римських та ассирійських воїнів. До речі, перед битвою вони покривали їх фарбою червоного кольору. Вважалося, що яскрава фарба вводить суперників у стан паніки.
Манікюр у Стародавньому Єгипті
Майстри манікюру були шановними людьми Єгипту ще 4500 років тому. На той час їх називали хранителями нігтів фараона. Яскраві та довгі нігті були дозволені лише в сім'ях, що панують. Простолюдини могли фарбувати нігті, але виключно у світлі тони та й нігті мали бути короткими.
Крім фарбування модники та модниці стародавнього Єгипту доглядали руки. Вони використовували пахощі та ароматичні олії. Головними хранителями секретів манікюру були жерці, які використовують барвники натурального походження.
Лаки в Китаї
Основами для лаків Стародавнього Китаю були желатин, віск та яйця. Улюбленими кольорами китаянок спочатку були золото та срібло. За часів династії Мін прерогативи змінилися і в моду увійшли червоні та чорні кольори.
Довгі нігті пов'язували з мудрістю та божественною владою. Нігті відрощували та фарбували як чоловіки, так і жінки. Представники еліти могли похвалитися манікюром 15 сантиметрів. Трохи пізніше стали використовуватися наконечники на нігті, зроблені із золота чи срібла.
Грецький манікюр
Давньогрецьких майстрів манікюру називали «кос-мет». У ті часи була особлива традиція – забарвлюючи нігті, майстри ніколи не покривали фарбою лунули. Вони вважалися уособленням місячного божества.
Так що милі жінки історія манікюру сягає корінням у далекі давні часи. Сподіваюся, Вам сподобалась моя манікюрна історія. Чекаю на відповіді в коментарях.