Дистрофія нігтів
Почувши слово дистрофія, багато хто уявляє собі до знемоги худу людину з щоками, що впали, і ребрами, що стирчать. Але, виявляється, цей термін вживається і стосовно окремих частин організму людини, враховуючи навіть нігті.
Отже, що являє собою оніходистрофія? Наслідком яких факторів може стати змінене нігтьове ложе, нігтьовий валик і загальна форма, структура і розмір нігтя. За відомостями, які представляє офіційна медицина, дистрофія нігтів може бути й самостійним явищем, і наслідком патологічних порушень органів і систем організму. Трапляється, що оніходистрофія може бути й одним із симптомів системного захворювання, що почалося в організмі.
Особливістю дистрофії вважається те, що її різновиди можуть проявлятися при одному і тому ж системному захворюванні й так само один різновид дистрофії може спостерігатися при різних супутніх захворюваннях.
Якщо пощастить, то початкову форму дистрофії нігтів, фахівець помітить на початкових, ще практично безсимптомних стадіях, в той час, коли в організмі вже присутні прояви клінічних симптомів системної хвороби або загального захворювання. У такому разі лікуванням оніходистрофії починає займатися фахівець вузького профілю, і це в більшості випадків призводить до позитивної динаміки.
Деякі види дистрофії нігтів можуть бути викликані грибковими ураженнями нігтьових пластин. Це дуже важливо враховувати при виконанні диференціального аналізу, який обов'язково повинен включати лабораторні дослідження - зіскреби з:
- нігтів;
- піднігтьових ороговілих мас;
- клітин кутикули.
Симптоматика захворювання
У деяких випадках початок дистрофії нігтьових пластин можна помітити самостійно, неозброєним поглядом. Головними її ознаками вважаються:
- Потовщення або, навпаки, виснаження нігтьових пластин;
- Зміни кольору – нігті тьмяніють або набувають незвичайних тонів (сіріють, біліють, стають коричневими);
- На нігтях відзначається поява плям ;
- Помітні ознаки деформування нігтів – на них з'являються тріщини та вм'ятини, нерівності, поздовжні та поперечні доріжки;
- Нігтьова пластина починає відшаровуватися від ложа.
У випадку, якщо Ви помітите у себе хоча б один із перерахованих вище симптомів, візит до лікаря відкладати не варто в жодному разі. Тому що цілком можливо, що саме вони можуть сигналізувати про початок або загострення серйозніших захворювань. Що стосується причин виникнення оніходистрофії, то до них відносяться:
- травматичні ушкодження;
- псоріаз або екзема ;
- грибкові ураження;
- ослаблений імунітет;
- інфекційні захворювання;
- ендокринні розлади;
- порушення функцій мікроциркуляції у кровоносних судинах.
Звичайно ж, причини можуть бути менш серйозними. Наприклад, брак поживних речовин, вітамінів та мінералів, забруднене повітря, погана питна вода та інші негативні фактори екології.
Методики лікування дистрофії нігтя
Головною метою профілактики та терапевтичного лікування дистрофії нігтьових пластин є усунення першопричини появи захворювання. Для цього потрібен цілий комплекс заходів, який призначає лікар у кожному окремому конкретному випадку. Крім цього призначають ланцюжок лікування, спрямований на:
- нормалізацію мікроциркуляції кровотоку в області фаланг пальців;
- зведення до мінімуму можливості грибкового ураження.
Додатковими засобами для боротьби з дистрофією нігтів можна вважати зміцнення нігтьових пластин живильними кремами та обов'язкове використання рукавичок при роботі з хімічно агресивними речовинами.
Отже, підбиваючи підсумки, можна відзначити, що будь-яка зміна у структурі та зовнішньому вигляді нігтьових пластин має послужити приводом для візиту до дерматолога. Займатися самолікуванням категорично не рекомендується, а загалом, дорогі друзі – не хворійте!