Діабетична стопа: педикюр для діабетиків

Хто ж не любить побалувати себе гарним манікюром чи педикюром? Але для людей з цукровим діабетом, педикюр - свого роду випробування, адже їхні ноги є особливо чутливою областю, а діабетична невропатія може зробити їх дуже сприйнятливими.

 

pedicur для diabetikov, diabeticheskaya stopa, pedicur, diabet, uhod vo vremya diabeta

Різниця між педикюром для звичайної людини та для діабетика в тому, що людина, що страждає на діабет схильна до проблем кровообігу, які призводять або до втрати чутливості в ногах, або навпаки - шкіра стає вкрай чутливою. Плюс, через проблеми циркуляції крові, шкіра ніг діабетика може бути сухою, тонкою і лущитися. Безумовно, з негативними аспектами педикюру може зіткнутися кожен, але якщо у вас є діабет, ви повинні бути особливо обережні. Інфекція може підвищити рівень цукру в крові, що, своєю чергою, може завадити нормальному загоєнню, і збільшити ризик серйозних ускладнень, таких як виразки або навіть ампутації.

Перш ніж записатися на педикюр, порадьтеся з вашим лікарем, щоб переконатися, що стан вашого здоров'я дозволяє провести цю процедуру. Як тільки ви отримаєте зелене світло, зробіть собі ласку та ознайомтеся з інформацією про те, як краще підготуватися і чого слід уникати під час педикюру. Лише кілька простих запобіжних заходів можуть значно знизити ризик інфекції, і призвести до більш безпечної, приємної процедури педикюру, як для вас, так і для вашого майстра.

pedicura для diabetikov, dibeticheskaya stopa, diabet, pedicur

Знайте, коли краще відкласти педикюр. Якщо у вас є якісь інфекції, порізи або відкриті виразки на ногах, ступнях або нігтях, відкладіть зустріч із майстром, оскільки ці аспекти можуть зробити вас ще більш уразливими щодо інфікування. Замість цього, зверніться до лікаря для того, щоб отримати направлення до ортопеда або іншого спеціаліста, який спеціалізується на догляді за ногами.

Намагайтеся не голити ноги за день або два до педикюру. Гоління може залишити крихітні порізи шкіри (навіть якщо вони й непомітні, на перший погляд) та збільшити ймовірність інфекції.

Ретельно вибирайте салон. У вашому випадку він має бути з бездоганною санітарією. Повідомте менеджеру, що у вас є діабет і запитайте про методи стерилізації інструментів. У пристойних салонах будуть раді показати вам, як вони працюють. Ніжні ванни у перерві між клієнтами повинні бути очищені та продезінфіковані. Ножиці та інші інструменти повинні бути вимиті та продезінфіковані у розчині або автоклаві, який використовує пару під тиском для стерилізації інструментів.

стерилізація інструментів, дезінфікація інструментів в салоні, інструменти для педидури

Якщо ж йдеться про виклик майстра додому, щоб убезпечити себе, найкраще буде купити набір власних інструментів для догляду за нігтями.

istrumenti для pedicura, pedicur, pedicur для diabetikov

Проінформуйте свого майстра. Повідомте, що у вас є діабет, ще до початку процедури. Попросіть майстра бути дуже уважним і не робити нічого, що може подряпати чи травмувати шкіру. Не соромтеся говорити, якщо вам щось не подобається – ваше здоров'я надто важливе.

Пацієнти з цукровим діабетом часто мають додаткові проблеми зі здоров'ям, такі як хвороби серця, порушення кровообігу або пошкодження нервових закінчень. Клієнти, які мають пошкоджені нерви, можуть не відчувати біль під час педикюру. Обов'язково повідомте про такі нюанси свого майстра!

Не соромтеся ще раз нагадати про запобіжні заходи. Попросіть спеціаліста не стригти нігті дуже коротко, оскільки це може спонукати вростання нігтів на ногах і призвести до інфекції. Переконайтеся, що краї нігтя не були гострими, вони повинні бути закруглені за допомогою пилки.

Уникайте будь-яких послуг, які можуть травмувати шкіру. Ніколи не дозволяйте майстру обрізати ваші кутикули або використовувати гострі інструменти для обробки шкіри або під нігтями. Замість цього, замочіть ноги у ванночці на кілька хвилин, шкіра стане м'якою, і кутикулу можна буде акуратно відсунути апельсиновою паличкою.

Наполягайте на ніжному догляді. Пемзи або абразивні інструменти дуже дієві для мозолів та грубих ділянок ступнів, але просіть спеціаліста бути дуже делікатним у роботі. Не треба надто енергійно «драїти», адже можна легко подряпати або залишити мікроскопічні розриви на шкірі, що зроблять вас сприйнятливішим до інфекції.

pedicure для diabetikov, pemza для manicura, diabeticheskaya stopa

Після того, як ваш педикюр буде завершено, проконтролюйте свої ноги та нігті на наявність будь-яких ознак почервоніння чи інфекції. Якщо Ви помітите щось незвичайне, негайно зверніться до лікаря.

Сподіваюся, моя інформація була вам корисна, будьте здорові та красиві!