Дермографізм та як його визначити
Організм деяких людей має дивовижну особливість, що відрізняє їх від усіх - якщо по їх шкірі провести якимось, зовсім не гострим предметом, на ній утворюється трохи припухла смуга, котра в точності повторює форму лінії по якій до тіла торкалися. Таким чином, на тілі можна виконувати малюнки, що зовні дуже сильно нагадують шрамування. Ось тільки протримається така творчість на шкірі не більше ніж пів години.
Що таке дермографізм
По суті, дермографізм є локальною еритемою або, як кажуть у народі, розширенням капілярів. Після цієї першої стадії настає друга - набряклість і транссудація рідини, що визначається гіперемією (почервонінням) навколишніх тканин. Приблизно через пів години все зникає безвісти, не залишаючи на шкірі жодних слідів. Таким чином, якщо подивитися на людину збоку, то може здатися, що шкіра змінюється в кілька етапів:
- світлішає;
- червоніє;
- повертається у початковий стан.
Ця специфічна реакція організму виникає навіть при невеликому натисканні чи терті, іноді просто достатньо почухати ногу чи руку. Характерні смуги, що з'являються на шкірі, можуть бути як червоного, так і білого кольору.
Більшість медиків вважають дермографізм однією з варіацій всім відомого захворювання – кропив'янки. Але точна причина його виникнення не відома досі. До основних передбачуваних причин усі медики одноголосно відносять:
- нервові розлади та постійні стреси;
- вплив протягом тривалого часу вкрай низьких або, навпаки, вкрай високих температур;
- зловживання алкогольними напоями та куріння.
Найчастіше для того, щоб впоратися з наслідками захворювання, медики пропонують використовувати препарат супрастин – досить відомий антигістамінний засіб системного застосування. Ефективний вплив ліків починається вже через пів години після прийому, а тривалість – від трьох до шести годин після прийому таблетки.
Як захворювання проявляється і чому його обов'язково потрібно лікувати
Симптоматика захворювання може ставати більш або, навпаки, менш помітною. Це залежить від часу доби, харчових продуктів, температури та багатьох інших факторів навколишнього середовища. В принципі, сам собою дермографізм небезпеки для життя не представляє. Проте офіційна медицина зовсім не вважає його суто естетичною проблемою.
По-перше, це обґрунтовується тим, що постійне розчісування шкіри може закінчитися проникненням усіляких інфекцій та запальними процесами. Крім цього захворювання може бути супутнім до серйозніших патологій, наприклад, менінгіту або тиреотоксикозу.
Якщо ви виявили, що спокійненько можете наносити на свою шкіру малюнки прямо пальцями - негайно звертайтеся до лікаря. Самолікуванням займатися не варто, оскільки наслідки його можуть виявитися надзвичайно небезпечними для здоров'я. І, звичайно, будьте здорові.