Демікатоз повік
Хронічним блефаритом називають запалення повік, але, не всім відомо, що незалежно від того, чи знаходиться захворювання у стадії загострення, чи у стадії ремісії, воно створює сприятливі умови для проникнення та розмноження особливого виду мікрокліщів – Demodex. Вони, своєю чергою, не тільки посилюють перебіг блефариту, а й провокують більш суттєві проблеми.
Що це за звір
Перша згадка про кліща з незвичайною назвою Демодекс з'явилася в науковій літературі ще 1841 року. Спочатку він був виявлений у вушній сірці та практично відразу ж після цього був знайдений у вугровій висипці. Але, виявляється, це не були єдині місця локації цієї комахи.
Дані сучасної науки та прояви
Сучасні дослідження показали, що наявність цього кліща перевищує показник 50% у молодих людей і, що найстрашніше, практично 100% у людей, чий вік перевищує 60 річний рубіж.
На верхній повіці демодекс локалізується досить рідко. Найчастіше він проявляється на віях і шкірі нижніх повік. Вчені говорять про те, що до поразки цим кліщем більшою мірою схильні чоловіки. Відсоток тут становить 59 (порівняно з 41 у жінок), але при цьому про прямий зв'язок ні зі статтю, ні з національністю, ні з расою не йдеться.
Так само, попри те, що після виявлення шкідливого кліща пройшло майже 200 років, немає одностайної думки лікарів та оцінки ступеня шкідливості кліща для організму. Одні вчені зараховують його до так званих симбіонтів, тобто до організмів, які знаходяться в організмі людини, але при цьому не завдають йому прямої шкоди.
Їхні опоненти, навпаки, говорять про те, що вплив цього мікрокліща дуже згубний. Особливо якщо додатково на людський організм впливають інші несприятливі фактори.
Рівень небезпеки
Що стосується рівня небезпеки появи цього кліща (до речі, це далеко не єдиний паразит, що живе в віях і очах людини) в людському організмі, то він пов'язаний не тільки з офтальмологічними проблемами, але і з тим, що ця комаха може окрім очей вражати й шкіру обличчя та шию.
Рівень ризику дуже збільшується під час:
- нестачі вітамінів;
- поганої екології;
- несприятливих соціокультурних складових.
Крім цього, звичайно ж, не можна забувати й про такий важливий аспект, як специфіка анатомічної будови повік. Між віями в будь-якому випадку спостерігається нагромадження пилових і грязьових частинок, секрету, що виділяється мейбомієвими залозами та залишків косметологічних засобів. Все це створює оптимальні умови для розвитку бактерій та паразитів, включаючи демикатозного кліща.
Клініка появів
Що стосується клінічних проявів, то в першу чергу вони проявляються у людей, рівень імунітету котрих був знижений з самого початку. Не є винятком і порушення зору. Причому йдеться як про короткозорість, так і про далекозорість. У зоні ризику перебувають і громадяни з порушеннями обміну речовин, і люди похилого віку, люди, з дисфункцією шлунково-кишкового тракту.
Стовідсотково ступінь шкоди, яку може принести організму цей кліщ, так і не встановлена. Але, якщо в області вій Ви відчуваєте неприємні відчуття, свербіж і дискомфорт - не відкладайте візит до лікаря.