Чому взимку сохне шкіра рук і як із цим боротися
Кожен із нас хоча б раз у житті стикався з неприємними відчуттями, спровокованими сухою шкірою рук. Це питання стає надзвичайно актуальним у зимовий період.
Причини виникнення сухості шкіри
Шкіра на руках тонша, ніж на інших частинах тіла і на ній знаходиться менше сальних залоз. Все це означає, що набагато складніше підтримувати рівень її зволоженості, особливо під час холодів. Часте миття рук у надто гарячій воді, вплив агресивних хімічних речовин, опалення приміщень, природний процес старіння та деякі види шкірних захворювань є одними з причин зниження обсягів захисних елементів шкіри.
Нестача зволоження призводить до неприємних наслідків, таких як свербіж і потріскана шкіра на руках, а надалі передчасне її старіння. Це небезпечний фактор не тільки для краси, але і для здоров'я, тому що шкіра, що потріскалася, стає більш сприйнятлива до навколишніх мікробів. Відновити шкірний покрив після таких негативних наслідків набагато складніше, ніж запобігти їм.
Деякі жінки помічають, що з роками шкіра на їхніх руках стає більш сухою. Це пов'язано з тим, що вміст води у верхніх шарах шкіри (stratum corneum) стає нижчим з віком.
Догляд за шкірою рук у зимовий період
Розглянемо кілька загальних рекомендацій для запобігання сухості шкіри.
- Мити руки слід у теплій, а не у гарячій воді.
- Бажано взимку перейти на використання м'якого мила для чутливої шкіри.
- Виходячи на вулицю обов'язково надягати рукавички, бажано з натуральної шкіри, або бавовни, оскільки вироби з натуральної вовни є додатковим подразником ніжної шкіри рук.
- Рекомендується встановити у квартирі зволожувач повітря
- Пити достатньо рідини для підтримки загального балансу води в організмі.
Завжди тримайте під рукою правильно підібраний зволожувальний крем.
Використання рукавичок під час ведення домашніх справ є важливим фактором збереження краси та молодості шкіри рук.
Як найкраще зволожити шкіру рук
Є чотири основних типи зволожувачів шкіри: мазі, олії, креми та лосьйони (перераховані за зменшенням сили зволоження).
Мазь. Має найбільшу здатність утримувати вологу в шкірі, але має дуже жирну консистенцію. Як недорогий приклад можна навести звичайний вазелін. Досить нанести невелику його кількість і добре втерти в шкіру.
Зволожувальні олії. Вони менш жирні, але однаково досить ефективні. Прикладами масел, які можна наносити безпосередньо на шкіру є: олії, які використовуються у догляді за дітьми, мінеральні та рослинні олії. Відмінно з проблемою сухості справляються натуральні олії авокадо та кокосу. Застосовувати олії для рук найкраще після виходу з ванни або душу прямо на вологу шкіру рук.
Зволожувальні креми. Найпопулярніший засіб. Зазвичай відразу після втирання у шкіру, зникають усі залишки засобу, не залишаючи при цьому надмірного відчуття жирності. Існує дуже багато варіацій цих кремів, вибір залежить від особистих переваг та бюджету.
Лосьйон. Це менш дієвий засіб, що полягає у суспензіях та маслах, розчинених у спирті та воді.
Деякі зволожуючі засоби містять хімічні речовини, які можуть викликати подразнення шкіри або алергічну реакцію у деяких людей (наприклад, віддушки, консерванти, альфа-гідроксикислоти, сонцезахисні засоби). Якщо зволожуючий крем вам не підходить із низки причин, спробуйте вибрати крем з іншим набором інгредієнтів.
Сподіваємося, що представлена вище інформація допоможе вам пройти зимовий сезон з менш сухою та сверблячою шкірою, ніж будь-коли.