Чому відшаровується гель-лак
Важко уявити сучасне життя без гель-лаку. Однак не всім майстрам вдається якісно виконати манікюр із таким покриттям. Тому сьогодні ми поговоримо про помилки, що призводять до відшарування гель-лаку.
Залишки старого матеріалу
Перша помилка, яка призводить до того, що гель-лак не тримається – це залишки старого матеріалу на торцях та вільному краї нігтя. Існує безліч думок з приводу того знімати, або не знімати матеріал до кінця, проте я за те, щоб залишати на ложі невелику товщину бази, щоб не травмувати ніготь і не витончувати його. Але на торцях бажано зняти матеріал повністю, тому що тут застаріла база може дати відшарування.
Також після зняття покриття, ви повинні ретельно оглянути ніготь з усіх ракурсів і переконатися, що на ньому не залишилося нічого зайвого, щоб надалі відбулася якісна зчіпка з новим матеріалом.
Погана обробка птеригія та кутикули
Наступною помилкою, що викликає відшарування гель-лаку, є погано зачищений птеригій і неякісно оброблена кутикула. Усі майстри знають, що птеригій часто дає відшарування, проте все одно роблять цю помилку, не доглядають, не дочищають тощо.
Залишки ремуверу при комбі манікюрі під кутикулою
Під час комбі-манікюру багато майстрів користуються ремувером, про який благополучно забувають перед нанесенням гель-лаку. Однак це серйозна помилка, яка вплине на стійкість покриття. Лужний розчин, а також гліколева (оксиоцтова) кислота, що знаходяться в складі ремуверу, можуть дати сильне відшарування не тільки гель-лаку, гелю, але і навіть звичайного лаку для нігтів.
Тому, якщо ви використовуєте ремувер для кутикули, перед тим як наносити гель-лак, ще раз ретельно пройдіться шабером (пушером) для манікюру біля основи нігтя, і переконайтеся, що там не причаїлися залишки цього засобу. Серветкою, змоченою в знежирювачі для нігтів, обробіть зону під кутикулою.
Нестача бази на бічних лініях
Наступна помилка при якій може відшаровуватися гель-лак – це коли база не нанесена на бічні лінії нігтя. На нігтях овальної та мигдальної форми це рідко зустрічається, проте з квадратом справи зовсім інакше. Майстри наносять базу по центру, наносять від синусів, але при цьому не розвертають пальчик набік, щоб проконтролювати. Коли ми перевертаємо палець набік, дуже часто саме в бічних лініях від точки росту до торця база лежить з відступом, і майстри цього навіть не бачать.
Тому після нанесення бази ми повинні перевірити спочатку один бік нігтя, добре відтягнувши валики, а потім інший. Якщо раптом, навіть після просушки, ви побачили, що на якійсь бічній лінії матеріалу все-таки немає, не соромтеся і тоненьким пензликом дофарбовуйте прогалини.
Затікання в кутикулу
Ще одна помилка через яку може відшаруватись гель-лак – це затікання в кутикулу та навколонігтьові пазухи. Таке дуже часто зустрічається якщо ніготь довгий, а товщина матеріалу досить пристойна. Майстри намагаються заштовхнути базу прямо під кутикулу, мовляв, це показник професіоналізму, проте це не зовсім правильно, адже має бути невеликий зазор, хоча б пів міліметра.
Не намагайтеся вистрибнути зі шкіри та мінімізувати відстань між покриттям і шкірою. Нехай краще буде невеликий проміжок і стійке покриття на кілька тижнів, ніж ідеально фарбовані під кутикулою нігті, з яких гель сповзе через пару днів.
Манікюр із гель-лаком вже став досить звичним явищем у нашому повсякденному житті. Однак якимось майстрам вдається пізнати всі тонкощі даного покриття, а до когось через тиждень приходять незадоволені відшаруванням лаку клієнти. Сподіваюся моя стаття допоможе вам бути серед перших. Будьте здорові та красиві! :)