Чому у жінок немає бороди

Пушкові волоски на обличчі немовлят – явище звичайне. З'являються вони однаково часто і в хлопчиків, і в дівчаток. Але, куди ж дівається рослинність у дорослих жінок? Ми не беремо до уваги дам з гірсутизмом або волоски, що окремо ростуть. Нас цікавить, чому у жінок немає бороди та вусів.

pochemu u henshhin net borody

Звичайно, борода на милому жіночому личку виглядала б зовсім не естетично. Адже далеко не всі жінки готові виступати на циркових аренах під гучними вивісками «жінка з бородою». Водночас багато чоловіків пишаються густою рослинністю на обличчі, вибираючи все нові й нові варіанти укладки бороди та вусів.

pochemu u henshhin net borody

Початок змін

Наявні у маленьких дітей пушкові волоски в нормі повністю зникають у момент полового дозрівання. Саме в цей час залоза, що називається гіпофізом, отримує від головного мозку особливий сигнал. Таким чином, гіпоталамус як би «включає» гормональні органи підлітків:

  • у дівчаток це яєчники, які виробляють естроген;
  • у хлопчиків – яєчка, які служать для вироблення тестостерону.

 

Саме активізація цих двох гормонів, що забезпечують статеве дозрівання та визначають – хто з дітей майбутній чоловік, а хто – жінка. Далі в справу вступає чутливість певних зон тіла.

І пахви, і лобок мають однакову чутливість до тестостерону. Ці зони у представників обох статей після закінчення статевого дозрівання покриваються темними та досить густими волосками. Але, враховуючи факт того, що у чоловіків рівень тестостерону набагато вищий, ніж у жінок, їх волоски ростуть темнішими та густішими, а також рослинність починає проростати в області щік, підборіддя та на верхній губі.

pochemu u henshhin net borody

Еволюційні підґрунтя

Вчені вже давно визначили факт, що основне призначення лівої гриви у тому, щоб захищати горло звіра від укусів суперників. Так, Керрієр визначив зі 100% упевненістю, що шерсть тварин захищає їхню шию від поранень.

Також дослідники провели досліди з людськими черепами, виготовленими з епоксидної смоли. Один з них був без нічого, а другий прикривали овечою шкірою. Вимірювання спеціальними датчиками показали, що череп з бородою захищений від ударів значно кращий. pochemu u henshhin net borody

Значить, матінка природа, враховуючи те, що чоловіки від природи більш забіякуваті, ніж жінки, забезпечила їх рослинністю на обличчі. За іншою гіпотезою густа рослинність на чоловічому обличчі є ознакою домінантного самця, тому борода так подобається жінкам. Цю гіпотезу підтримував і Девід Керрієр, професор Університету штату Юті. Він бачив практичний сенс у наявності у чоловіків бороди, що пом'якшує удари. Фенотипи, що захищають свого володаря під час кулачних боїв, заохочувала сама еволюція. Борода захищала від переломів та струсу мозку.

А Ви погоджуєтесь з такою інтерпретацією гіпотези появи рослинності на обличчі чоловіків? Чи маєте власні ідеї? У такому разі, розкажіть нам у коментарях свої варіанти розвитку подій.