Чому у жінок немає бороди

Пушкові волоски на обличчі немовлят – явище звичайне. З'являються вони однаково часто і в хлопчиків, і в дівчаток. Але, куди ж подіється рослинність дорослих жінок? Ми не беремо до уваги жінок з гірсутизмом або волоски, що окремо ростуть . Нас цікавить, чому у жінок немає бороди та вусів.

pochemu u zhenshhin net borody, otkuda boroda u muzhchin, borodaocht' u muzhchin, сmysl borody, prednaznachenie borody Звичайно, борода на милому жіночому личку виглядала б зовсім не естетично. Адже далеко не всі жінки готові виступати на циркових аренах під гучними вивісками «жінка з бородою». У той же час багато чоловіків пишаються густою рослинністю на обличчі, вибираючи все нові та нові форми та укладання для бороди та вусів.

pochemu u zhenshhin net borody, otkuda boroda u muzhchin, borodaocht' u muzhchin, сmysl borody, prednaznachenie borody Початок змін

Наявні у маленьких дітей пушкові волоски в нормі повністю зникають у момент статевого дозрівання. Саме в цей час заліза, що називається гіпофізом, отримує від мозку особливий сигнал. Таким чином, гіпоталамус як би «включає» гормональні органи підлітків:

  • у дівчаток це яєчники, які виробляють естроген;
  • у хлопчиків - яєчка, які служать для вироблення тестостерону.

pochemu u zhenshhin net borody, otkuda boroda u muzhchin, borodaocht' u muzhchin, сmysl borody, prednaznachenie borody Саме активізація цих двох гормонів забезпечує статеве дозрівання та визначає – хто з дітей майбутній чоловік, а хто – жінка. Далі у справу набуває чутливість певних зон тіла.

І пахви, і лобок мають однакову чутливість до тестостерону. Ці зони у представників обох статей після закінчення статевого дозрівання покриваються темними та досить густими волосками . Але, враховуючи факт того, що у чоловіків рівень тестостерону набагато вищий, ніж у жінок, їх волоски ростуть темнішими та густішими, а також рослинність починає проростати в області щік, підборіддя та на верхній губі.

pochemu u zhenshhin net borody, otkuda boroda u muzhchin, borodaocht' u muzhchin, сmysl borody, prednaznachenie borody Еволюційні підґрунтя

Вчені вже давно визначили факт того, що основне призначення левової бороди полягає в тому, щоб захищати горло звіра від укусів суперників. Так, Керрієр визначив зі 100% упевненістю, що шерсть тварин захищає їхню відмінність від поранень.

Також дослідники провели досліди з людським черепом, виготовленим із епоксидної смоли. Один із них був без нічого, а другий прикривали овечою шкірою. Вимірювання спеціальними датчиками показали, що череп з бородою захищений від ударів значно краще. pochemu u zhenshhin net borody, otkuda boroda u muzhchin, borodaocht' u muzhchin, сmysl borody, prednaznachenie borody

Значить, матінка природа, враховуючи те, що чоловіки від природи більш забіякуваті, ніж жінки, природа і забезпечила їх рослинністю на обличчі.

За другою гіпотезою густа рослинність на чоловічому обличчі є ознакою домінантного самця, тому борода так подобається жінкам. Цю гіпотезу підтримував і Девід Керрієр професор Університету штату Юти. Він бачив практичний сенс у наявність у чоловіків бороди, що пом'якшує удари. Фенотипи, що захищають свого власника під час кулачних боїв, заохочувала сама еволюція. Борода захищала від переломів та струсу мозку.

А Ви погоджуєтесь з такою інтерпретацією гіпотези появи рослинності на обличчі чоловіків? Чи маєте Ви власні ідеї? У такому разі, розкажіть нам у коментарях свої варіанти розвитку подій.