Чому шкідливо гризти нігті?

На жаль, шкідлива звичка гризти нігті супроводжує не лише маленьких дітей, а й дорослих і заможних представників людства. А чи відомо Вам, що це призводить до того, що щодня до Вашого організму потрапляє понад десяток мільйонів патогенних бактерій.

nogti, pochemu vredno zhit' nogti, vrednye privychki, infekci pod nogtjami, gryzt' nogti Бактерії під нігтями

Величезна кількість шкідливих бактерій знаходять собі цілком комфортний притулок саме під нігтями. На кінчиках пальців збираються:

  • грибки;
  • дріжджові бактерії.

Але це ще не найстрашніше - найпоширеніша бактерія, яку знаходять під нігтями - золотистий стафілокок. Цей патоген може призвести до жахливих інфекцій, що проявляються на шкірі – абсцесів та фурункулів.

Експериментальні докази

Шкідлива звичка обсмоктувати пальці та гризти нігті робить їх просто ідеальним середовищем для проживання бактерій. Турецькі вчені свого часу провели експеримент, у якому брали участь майже 60 добровольців. Медики брали у кожного з них пробу слини з рота та перевіряли її на кількість певних бактерій. nogti, pochemu vredno zhit' nogti, vrednye privychki, infekci pod nogtjami, gryzt' nogti

В результаті дослідження було підтверджено взаємозв'язок обгризання нігтів та потрапляння патогенних бактерій до рота. Шкідливі мікроорганізми, здатні призвести до діареї та блювання (схожі за своєю етіологією з кишковою паличкою) були виявлені у 76% людей, серед шкідливих звичок яких було обгризання нігтів. Щодо тих піддослідних, які такої звички не мали, показник був лише 26,5%.

Шкода, що завдається зубам

Крім того, що звичка гризти нігті відкриває шлях шкідливим бактеріям, вона ще й надає практично непоправну шкоду зубам. Навряд чи хтось із Вас, дорогі читачі, знав про те, який хаос може настати, якщо регулярно пхати пальці в рот. У найважчих випадках, які доведені з медичної точки зору, це може стати причиною переломів зубів, їх втратою і навіть сильним зміщенням щелеп. nogti, pochemu vredno zhit' nogti, vrednye privychki, infekci pod nogtjami, gryzt' nogti

Кусання нігтів часто пов'язане зі спробами заспокоїти нерви, зняти стрес. Саме тому позбавлення цієї шкідливої звички - турбота професійних психологів. Якщо Ви відучитеся від неї, зможете уникнути появи сколів на зубах та пошкодження емалі.

Ще небезпечнішою стає ситуація, якщо любитель погризти власні нігті носить брикети. Один із найвідоміших ортодонтів світу доктор Акрам Анса з бристольського університету говорить про те, що така поведінка згодом не тільки руйнує самі брикети, а й призводить до резорбції кореневої частини зубів, а це своєю чергою стає початком жахливого процесу – розчинення структури зубів власними клітинами організму. nogti, pochemu vredno zhit' nogti, vrednye privychki, infekci pod nogtjami, gryzt' nogti

Ну і, звичайно ж, обгризання нігтів здатне пошкодити і ясна. У медицині відомі випадки, коли фрагменти нігтів застрягали в яснах та призводили до появи серйозних набряків.

Таким чином, обгризаючи нігті, Ви не тільки позбавите себе можливості зробити гарний манікюр, але й завдасте непоправної шкоди власному здоров'ю. Розкажіть нам, чи була у вас така звичка і як ви з нею боролися. Будемо раді побачити у коментарях Ваші корисні поради.