Чому не можна видавлювати прищі

Видавлювання прищів це як «російська рулетка». До такої радикальної боротьби із запаленнями потрібно ставитися надзвичайно відповідально. Цей ритуал потенційно небезпечний і результат його важко передбачити, навіть у випадку, якщо ви будете дотримуватись всіх правил сучасної антисептики.

видавлювання pryshhej, pryshhi, pustuly, opasnost' vydavlivanija pryshhej, pryshhi na lice, як borot'sja s pryshhami

Але, що гріха таїти, далеко не завжди черговий прищик, що з'явився на обличчі, видавлюється в певних обовязкових для цього умовах. У більшості випадків, руки тягнуться до нього незалежно від того, де Ви знаходитесь і не про яке дотримання санітарних правил антисептики мови бути просто не може.

І тут починається найскладніше – особливості будови тканин в області обличчя та їхнє функціонування категорично не допускають видавлювання прищів. Чому саме, я розповім Вам, виходячи з рекомендацій офіційного експерта-дерматолога компанії Avon – Світлани Ковальової. Отже, головні причини, чому не варто видавлювати прищі.

Складність у внутрішньому пристрої пустули

По суті, пустула (так правильно називається прищ) є запаленою сальною залозою, яка до самого верху забита гноєм. Останній, своєю чергою утворюється під час обробки бактеріями надлишкового шкірного сала (поживного для бактерій речовини - себума).

[caption id="attachment_6953" align="aligncenter" width="600"] видавлювання pryshhej, pryshhi, pustuly, opasnost' vydavlivanija pryshhej, pryshhi na lice, як borot'sja s pryshhami Пустула[/caption]

Сальна залоза є досить довгою трубочкою, вона згорнута в клубок і знаходиться в середині дерми. Саме через це, видавлюючи гній не можна бути впевненим у тому, що тонка і виснажена запаленням трубочка не лусне і гній не вийде в дерму або, що ще гірше, у кровотік. І те, й інше надзвичайно небезпечно. У перспективі з одного видавленого вдома вугра може виникнути багато нових, а деяких випадках взагалі утворюються цілі осередки конглобатних вугрів.

Особливості кровопостачання лицьових тканин

Зовнішня сонна артерія разом із її гілками є основним джерелом кровопостачання обличчя. Між великими та дрібними судинами є безліч переходів. Тому у разі потрапляння інфекції вона стрімко поширюється лицьовими венами у внутрішньочерепні синуси, що знаходяться у твердій мозковій оболонці. Це вже дуже небезпечно для здоров'я, тому що може закінчитися сепсисом, який вразить кров та весь організм. видавлювання pryshhej, pryshhi, pustuly, opasnost' vydavlivanija pryshhej, pryshhi na lice, як borot'sja s pryshhami

Саме цього захворювання свого часу у віці 43 років помер композитор та піаніст Олександр Скрябін. Він просто видавив прищ під носом, антибіотиків на той час ще не було, і інфекція за лічені дні вбила піаніста.

Нестандартна будова судин

Капіляри, що розташовуються на обличчі мають велику площу перерізу та надзвичайно тонкі стінки. Вони як надто надуті повітряні кульки – натиснеш трохи сильніше, і вони лопаються.

Під час видавлювання пустули ми перетискуємо капіляри, викликаючи таким чином мікрокровотечу. Вона своєю чергою може спричинити появу на обличчі застійних плям. видавлювання pryshhej, pryshhi, pustuly, opasnost' vydavlivanija pryshhej, pryshhi na lice, як borot'sja s pryshhami

Специфіка регенерації шкіри

Практично кожне видавлювання прищів закінчується пошкодженням цілісності дерми, після цього можуть утворюватися неприємні рубці. Їхня поява пов'язана з процесом регенерації, який запускається самою природою. Шкіра самостійно заліковує рани, прискорюючи та збільшуючи вироблення природного колагену.

Вам пощастить, якщо рубці будуть нормотрофічні. В цьому випадку через деякий час вони зіллються зі шкірним рельєфом і стануть непомітними. Якщо ж на шкірі утворюються гіпер- або гіпотрофічний тип рубців - вони виступатимуть над поверхнею або, навпаки, утворюватимуть ямки на шкірі. У такому випадку, щоб відновити гладку і рівну шкіру без виконання певних косметологічних дій обійтися не вдасться. видавлювання pryshhej, pryshhi, pustuly, opasnost' vydavlivanija pryshhej, pryshhi na lice, як borot'sja s pryshhami

Велика кількість мікрофлори на шкірі обличчя

Порушуючи поверхню шкіри, ми здійснюємо повномірне інвазивне втручання, яке потребує відповідних стерильних умов. А якщо ні, то всередину мікроскопічної ранки проникають мікроби, які до цього благополучно «жили» на обличчі або руках. Ось і виходить, що до мікробів та інфекцій, які й без цього живуть у пустулі, ми своїми руками додаємо додаткову порцію патогенних мікроорганізмів.

Як правильно діяти?

Для базового догляду за проблемною, схильною до появи прищів шкірою, необхідно придбати себорейорегулюючі, протизапальні та антибактеріальні косметичні засоби. Якщо Ви помічаєте, що пустул на обличчі вже понад 5 необхідна консультація дерматолога. Вона допоможе виявити приховані причини появи прищів і позбутися їх зсередини.

Для термінової корекції використовуйте препарати стоп-акне. А може, у Вас є особисті рецепти боротьби з неприємною висипкою? Розкажіть нам про них у коментарях.