Чому чоловіки фарбують нігті
Кольоровий манікюр завжди вважався прерогативою жіночої статі. Були одіозні особи на кшталт Міка Джаггера, які навмисно виділялися серед собі подібних, вибравши для цього епатажний лак для нігтів. Такі люди завжди поводилися зухвало.
Нещодавно стало зрозуміло, що чоловічі фарбовані нігті стали черговим трендом серед артистів, спортсменів, модельєрів, фотографів. Хотілося б знати, навіщо чоловіки це роблять. Жарт? Розіграш? Нетрадиційні погляди?
Причини фарбування нігтів
- Спосіб самовираження. Дехто вважає, що руки, прикрашені татуюванням, недостатньо ефектно виглядають без додавання лаку. Представники субкультур зображують на нігтях черепа та вибирають чорні відтінки з білими зображеннями.
- Певний настрій. Пам'ятаєте пісню, яку виконував Філіп Кіркоров «Колір настрою синій»? У чоловіків теж бувають емоційні сплески та внутрішні переживання, які вони виражають певними діями. Один з варіантів – фарбування волосся та нігтів. Актор Ніл Патрік Харріс часто розгулює із синіми нігтями, особливо після того, як публіка дізналася про його захоплення представниками своєї статі та не засудила такий вибір.
- Бажання висловити свою екстравагантність. Колись це вважалося «жіночими забаганками», однак і чоловіки не проти потішити своє самолюбство. Тому лак вибирається не лише чорним або білим: активно використовуються кольорові варіанти, а також покриття зі сріблястим та золотистим відливом.
- Лікування. Репортери, побачивши Кріштіано Роналду із чорним відтінком педикюру, одразу зробили з цього інформаційну новину. Виявилося, що легендарний футболіст таким чином відновлює нігті після отриманих травм, тобто це не лак, а лікувальний засіб, що зменшує наслідки ударів пальців під час ігор на полі та тренувань.
- Зацікавленість, яка переросла у звичку. Марк Рібейро, фітнес-тренер, до якого записуються імениті «зірки», спробував самостійно прокреслити на нігті лаком кілька смуг. Йому це настільки сподобалося, що чоловік став експериментувати із квітами та зображеннями. Він вважає, що новий манікюр подібний до вдалого шопінгу, коли купуєш гарне взуття або одяг. І тепер він навіть не з'являється поза домом без кольорового манікюру.
- Нові фішки б'юті-блогерів, які бажають отримувати десятки тисяч передплатників. Вони згодні на незвичайні авантюри зі своєю зовнішністю. Хтось заплітає бороду в немислимі кіски, міняє лінзами колір зіниць, захоплюється лицьовим пірсингом. А іншим на радість фарбувати волосся у кислотні відтінки, робити макіяж чи експериментувати з кольором нігтів.
- На згадку про подію. Елліот Кастелло (австралійський волонтер) одного разу прибув до Камбоджи. В одному із соціально-відновлювальних центрів він зустрів дівчинку Тео, яка потрапила туди через регулярне фізичне насильство в сім'ї. Їй дуже подобалися фарбувати нігті, але вдома це робити не дозволялося. Вона попросила Елліота надати руку для тренування, оскільки хотіла в майбутньому стати майстром манікюру. Чоловік не відмовив дівчинці та пообіцяв, що на згадку про зустріч він завжди фарбуватиме один ніготь на руці. Повернувшись до своєї країни, він продовжував виконувати дану обіцянку. Люди постійно цікавилися, чому один із нігтів на його руці пофарбований у червоний колір. Волонтер розповідав історію та просив інших долучитися до спільної справи, також забарвлюючи один ніготь. Це символізувало незгоду зі знущаннями над дітьми. Акція швидко поширилася по соцмережі, було створено Фонд фінансової підтримки дітям, які отримали насильство від рідних. Грошові пожертвування надходять і сьогодні, до всесвітньої акції приєдналися селебріті.
Звідки взявся чоловічий манікюр
Родоначальниками доглянутих нігтів стали єгиптяни. Представники знатних сімей хотіли відрізнятися від інших, тому полірували нігті та фарбували їх натуральними речовинами. Потім мода перейшла до Піднебесної: китайський імператор запровадив цю традицію для багатих людей. Пояснення було простим: людина, яка володіє слугами, не виконувала фізичну роботу, тому нігті знаходилися в ідеальному стані. Для цього навчалися підневільні люди, які, лише стаючи майстрами, могли розраховувати на оплату своєї праці.
У Європі знайомство з манікюром у чоловіків відбулося ХІХ столітті. Придворні мали довгі нігті, які раз на 2 тижні чистилися, підрізалися і зміцнювалися відварами трав. Власники мануфактур, великі торговці після закріплення договору співробітництво сургутною печаткою почали застосовувати рукостискання. Брудні нігті та горбиста, шорстка шкіра свідчили про невдачу людини у справах. Старі комерсанти мало уваги надавали зовнішньому вигляду рук, а молоді ділки хотіли виглядати презентабельно.
У XX столітті артистичний бомонд, окрім обробки нігтів, фарбував їх прозорим лаком та почав використовувати креми для рук. Ближче до кінця XX століття керівники великих фірм, відомі адвокати, кутюр'є стали відвідувати манікюрні та косметичні салони, щоб зробити повноцінний чоловічий манікюр, а також приділити увагу своїй зовнішності. Деякі перейняли корисні американські звички, що стосуються гарної фізичної форми.
Сьогодні індустрія краси розробляє окремі лінії Malepolish. Для незвичайного nail-art беруть ідеї в іноземних знаменитостей, а також просять спеціалістів розробити окремий малюнок для оформлення нігтів.
Італійський male fashion expert Марко Берардіні розділив чоловіків, які використовують манікюр з лаком, на 2 типи. Ті, у кого покриття на нігтях прозоре чи має колір, але без малюнків, відносяться до процвітаючих людей, які мають гроші та владу. Яскравий, ексцентричний тон, незвичайні малюнки виберуть чоловіки, які ставлять себе на чільне місце і їм зовсім не цікаві загальноприйняті норми та мораль.
А як ви ставитеся до чоловічого манікюру? Підтримуєте такі ідеї чи категорично проти? Що скажете, якщо такий манікюр з'явиться у вашого батька, чоловіка, брата, дідуся?