Чим відрізняється депіляція та епіляція
Деякі питання косметологічної індустрії для чоловіків – таємниця за сімома замками. Але виявляється, що окремі її нюанси не відомі й більшості жінок. Наприклад, чи всім відомо чим відрізняється депіляція та епіляція.
Не всі жінки цілими днями радують себе відпочинком у всіляких салонах краси та СПА салонах, присвячуючи весь вільний час догляду за собою коханою. У більшості наших співвітчизниць левова частка часу йде на роботу і домашні турботи. Де тут розбиратися в тонкощах і визначеннях косметологічних термінів. Наприклад, і депіляцію, і епіляцію сприймають як єдине поняття – процедуру видалення зайвої рослинності на тілі.
Але, враховуючи те, що голити тіло жінки почали вже дуже давно, підсвідомо стає зрозумілим, що значення цих понять повинно відрізнятися. Цей секрет я зараз і відкрию нашим читачкам. Розглянемо глибше поняття депіляція та епіляція.
Депіляція
Історія депіляції сягає своїм корінням в глибину століть. Вважають, що голити тіло почали ще жінки Стародавнього Єгипту. А полягає суть депіляції у видаленні зайвої рослинності. Причому йдеться про видалення виключно її видимої частини й вплив на волосяну цибулину не відбувається. На сьогодні відомо кілька видів депіляції:
- гоління;
- вищипування волосків пінцетом;
- шугарінг;
- біоепіляція.
Гоління
Найдавніший і найпоширеніший метод позбавлення зайвої рослинності на тілі. Недорого та абсолютно безболісно, звичайно, якщо Ви не вирішили звернутися до новомодної тенденції залишати на шкірі всю рослинність. Щоправда, і недоліків у методі достатньо. Наприклад, результат процедури буде помітним лише кілька днів, після цього на шкірі з'явиться молода «поросль». До речі, волоски відростають надзвичайно твердими, і, відповідно, колючими. Також багато жінок після регулярного гоління відзначають появу на шкірі подразнень.
Вищипування
Процедуру виконують пінцетом чи спеціальним депілятором. Він набагато ефективніший за гоління, але й значно болючіший. Результат тримається досить довго, а волоски, що відростають, м'які на дотик.
Біоепіляція та шугаринг
Класичний принцип виконання передбачає використання цукру, меду, воску, або спеціально підготовлених розчинів, нанесених на тканинну або паперову основу. Після зняття основа відокремлюється разом із прилиплими до неї волосками. Метод відрізняється достатньою ефективністю, але підходить не всім. Причина цього – дуже відчутні больові відчуття.
Епіляція
Процедура епіляції передбачає не тільки знищення волоска, а й ураження безпосередньо волосяної фолікули. Може виконуватися за допомогою лазера, електроструму або впливу світловими імпульсами.
Ефект від епіляції тримається набагато довше, ніж після виконання депіляції. Щоправда, і він, на жаль, не вічний. Найдовше волосся не відростає після процедури лазерної епіляції. Шкіра може залишатися абсолютно гладкою близько п'яти років. Щоправда, для цього її потрібно виконати кілька разів практично поспіль.
Звичайно ж, перш ніж зважитися на такий радикальний метод позбавлення зайвої рослинності варто порадитися з лікарем, тому що процедура має певні протипокази. Наприклад, не варто впливати на шкіру лазером жінкам із захворюваннями судин та шкіри.
Отже, позбавлятися зайвої рослинності жінки почали ще споконвіку. При цьому депіляція та епіляція дещо відрізняються у методиці виконання саме тому багато жінок і плутають ці поняття. А яким методам віддаєте перевагу Ви? Розкажіть нам у коментарях.