Чи потрібно запечатувати торці нігтів
Про те, чи потрібно запечатувати торці нігтів однозначної думки не існує. Чи є серед них вірна, ми розберемося у цій статті.
Красиво та довговічно
Вважається, що для того, щоб манікюр не тільки був гарним, але й довго тримався на нігтях, необхідно виконувати запечатування нігтя. При цьому, щоб техніка була дотримана на всі 100%, процедуру необхідно буде повторити три рази:
- Покриваючи нігтики базою для гель лаку.
- При нанесенні початкового шару гель лаку у кольорі.
- «Глазуруючи» нігті фінішними тонами.
Звісно, далеко не всі майстри дотримуються цього «золотого стандарту». Попри те, що загалом вони всі говорять про те, що «запечатування» необхідне, техніка виконання у них дещо відрізняється:
- вільний край не запечатується базою;
- торець «запечатується» кожним шаром лаку – попри їх загальну кількість.
Не допускайте помилок
Однією з найголовніших помилок при правильному запечатуванні нігтів вважається те, що після завершення гігієнічного чищення нігтів, їх кінчики не дезінфікуються (знежирюються), а просто обробляються пилкою. Це вже неправильно.
Якщо Ви видалите з поверхні торця жир, вологу та пилові частки – зчіпка з поверхнею лаку значно покращиться. При цьому можна використовувати й спиртові розчини, і спеціальні засоби, що дезінфікують.
У жодному разі не можна використовувати настоянку, горілку або звичайну рідину для зняття лаку. Замість того щоб сприяти довговічності манікюру, такі засоби лише шкодитимуть йому.
Переваги «запечатки»
Прихильники теорії того, що торці нігтів необхідно «запечатувати» справедливо вважають, що запечатані кінчики нігтів виконують ряд корисних функцій, вони служать для:
- запобігання появі відшарування на нігтях;
- продовження «носіння» гель – лаку;
- захист вільного краю нігтя від агресивного впливу хімічних засобів для чищення та прання.
Якщо торці не запечатувати гель лак може почати відшаровуватись вже на 3-й – 5-й день. Щоправда, ще з 2018 року багато фахівців дотримуються думки про те, що запечатувати торці не варто насамперед через те, що:
- запечатаний торець, що піддається фізичному та механічному впливу, може збільшити ймовірність появи сколів;
- порушення процедури запечатування торця і накладання на нього занадто товстого шару лаку зменшить термін носіння гель лаку.
Нанесення бази
Нігтики, покриті базою, покликані покращити зчіпку (адгезію) між шаром декоративного лаку та нігтями. Крім цього не варто забувати про те, що ще одним призначенням базового покриття є захист нігтьових пластин від неприємного післясмаку, що проявляється як жовтий відтінком на нігтях.
Торець слід закривати ще до того, як нігті вирушають у лампу для просушування. Пензлик з лаком добре віджимається, надлишки засобу видаляються. Далі:
- пензель ставиться вертикально, зріз фарбується легкими рухами з боку на бік;
- якщо при цьому забрудниться шкіра, її потрібно витерти;
- на завершення нігті полімеризуються в УФ лампі.
Ця процедура досить легко виконується на довгих нігтях. Якщо ж у вас короткі нігті, традиційно рекомендується запечатати торці вертикально поставленим пензлем. Це зможе зробити тільки справжній професіонал манікюру.
Для того, щоб пофарбувати торець дуже коротких нігтів потрібно використовувати тонкий пензлик і тримати його практично в положенні поперек.
Корисні поради
Я зібрала найкорисніші поради майстрів манікюру, за їх допомогою можна пофарбувати торець якісніше:
- Ретельно витирайте пензель та не натискайте на нього під час фарбування торців. Це дозволить уникнути утворення безстороннього валика нагорі нігтя і стікання гель-лаку на внутрішній частині.
- Пензель слід тримати у вертикальному положенні прямо перпендикулярно до нігтів. Рухи, що запечатують, потрібно виконувати з боку в бік.
- Для того, щоб не забруднити шкіру під нігтями використовується спеціальна «рідка стрічка».
Отже, я сподіваюся, що моя стаття буде корисною для Вас. Якщо ж у Вас є власна думка з цього приводу, поділіться з нами своїми коментарями.