Брови говорять SOS
Виявляється, не лише нігті сигналізують нам про неполадки в організмі. Виразно повідомляють про початок деяких захворювань й брови. Як зрозуміти сигнал SOS від брів і куди звертатися за порятунком?
Три сигнали небезпеки
На відміну від змін зовнішнього вигляду нігтів, яких існує величезна кількість, брови мають лише три способи, якими й показують нам порушення у функціонуванні організму. При цьому вони:
- випадають на половині брови;
- випадають по всій поверхні;
- запалюються та червоніють.
Варто зупинитися на кожній зміні брів окремо.
На бровах випала половина волосся
Такий, скажімо прямо, дефект, на жаль, не суто косметичний. Якщо половина брови облисіла, швидше за все, в організмі порушено роботу ендокринної системи. Насамперед це стосується зниження функцій гіпотиреозу – щитовидної залози людини.
Саме ця залоза відповідає за вироблення гормонів, які, своєю чергою, регулюють багато функцій організму і ріст волосся в тому числі. Це така своєрідна батарейка і порушення її роботи відразу ж відбивається на бровах. Відповісти на питання, чому при порушенні діяльності щитовидної залози випадає саме зовнішня сторона брів, вчені не змогли відповісти досі. Однак, багато хто з них дотримується думки, що це відбувається через порушення процесу іннервації у зовнішній частині брів (якщо бути більш точними, то в 1/3 їх частини).
До речі, той самий гіпотиреоз порушує і волосяну структуру. Виснаження волосяної цибулини призводить до ламкості волосся, волосся стає витонченим і випадає. Якщо раптом у вас збіглися ці дві ознаки – випадання брів та ламкість волосся – візит до ендокринолога відкладати не варто. При підтвердженні діагнозу «гіпотиреоз» обов'язково знадобиться гормоновмісна терапія, яка стабілізує гормональний фон організму і поверне вам як здорове волосся, так і здорові брови.
Випадання волосся на поверхні всієї брови
Найчастіше часткове чи повне облисіння брів по всій їх довжині безпосередньо пов'язане з дефіцитом в організмі заліза. При залізодефіцитній анемії волосся випадає не тільки на голові, а й на бровах. Це пов'язано з тим, що саме молекули заліза є необхідними «цеглинками» для будівництва нового волосся та нігтів.
Заповнити дефіцит заліза зовсім нескладно і зробити це можна самостійно в домашніх умовах, не звертаючись до лікаря. Все, що від вас буде потрібно, це сходити на найближчий ринок або в супермаркет і купити там наступний набір продуктів:
- яловичу або курячу печінку;
- білу квасолю;
- нут;
- гіркий шоколад;
- кеш'ю;
- шпинат.
Звичайно ж, їсти все це відразу необов'язково, але доповнити раціон цими продуктами доведеться. Інакше відновити ріст волосся та брів вам просто не вдасться.
Червоні та запалені брови
Найчастіше запалені брови можуть означати початок екземи. При цьому специфічне захворювання шкірного покриву починається з появи невеликих, але численних бульбашок. На кшталт справжніх бульбашок у киплячій воді, вони лопаються і з часом перетворюються на суцільну пляму, що постійно мокне.
Найчастіше екзема є наслідком алергічної реакції шкіри на певні речовини. Це можуть бути харчові продукти або агресивні хімічні сполуки, з якими ви, наприклад, контактуєте на робочому місці. Ось такий ланцюжок – шкідливі речовини → алергічна реакція → екзема.
У жодному разі не можна навіть намагатися відскоблювати лусочки, що з'являються при екземі на шкірі. Це в кращому випадку викликає почервоніння, а в гіршому може призвести до серйозних запальних процесів або появи гнійників. При перших ознаках екземи необхідно відразу звертатися до дерматолога. При своєчасному лікуванні симптоматику екземи можна буде забрати досить швидко. При легковажному ставленні до появи перших ознак, з огляду на появу почервоніння на бровах та їх запалення, можлива поява серйозних неприємних наслідків.
Додаткові загрози для брів
Може здатися дивним, але багато жінок просто не усвідомлюють важливості придбання пінцета для брів гарної якості. Виявляється, саме від нього залежить дуже багато. Для того, щоб правильно вищипати брови, потрібно користуватися тонким і добре заточеним інструментом зі скошеними кінчиками. В іншому випадку інструмент не вищипуватиме, а ламатиме і пошкоджуватиме волоски. Це призводить до подальшого їх вростання.
Чи знаєте ви, що вищипувати брови безпосередньо перед нанесенням макіяжу категорично забороняється? Це пов'язано з тим, що мікрочастинки косметики можуть потрапити у свіжі ранки та спровокувати початок запального процесу. У вас є ще якісь корисні рекомендації щодо догляду за бровами? Поділіться ними у коментарях.