Блефарит вій
Нарощування вій не завжди проходить безпроблемно, і іноді ставить під загрозу функціонування самих повік. У сьогоднішній статті ми з'ясуємо, що викликає блефарит вій, як його лікувати, і чи можна запобігти цьому захворюванню.
Що таке блефарит
Це захворювання, яке викликає роздратування, свербіж, почервоніння та печіння очей. Попри те, що мало хто знає назву цього стану, блефарит торкається великого відсотка населення, і особливо часто зустрічається у людей похилого віку.
Блефарит може поширитися на корені вій (передній блефарит), і зону за ними (задній блефарит). В останньому випадку також можуть уражатися дрібні мейбомієві залози, які знаходяться у повіках – це називається мейбоміанітом.
Що спричиняє блефарит?
Попри те, що основні причини блефариту до кінця не з'ясовані, передбачається, що при передньому блефариті значну роль відіграє надлишкова бактеріальна активність. Тобто, захворіти можна навіть після неякісного нарощування вій! Нерідко дівчата, які від природи мають коротенькі або тонкі натуральні вії, готові довіритися першому ліпшому майстру, який пообіцяє їм довгі густі вії за один сеанс, при цьому не звертаючи жодної уваги на гігієну як самого майстра, так і приміщення, в якому проходитиме процедура. На жаль, це великий ризик, який може вилитися не лише в негарне нарощування, але й у блефарит вій.
Задній блефарит, навпаки, в більшості випадків не пов'язаний з бактеріальною інфекцією, і найчастіше зустрічається у пацієнтів із загальними шкірними захворюваннями, такими як себорейний дерматит та розацеа.
Симптоми блефариту
Основними симптомами блефариту є:
- сверблячі повіки
- почервоніння очей
- підвищена сльозогінність
- поява скоринки біля основ вій, яка схожа на лупу
- печіння або поколювання очей
- світлобоязнь
- сухість, і відчуття того, що щось потрапило в око
Симптоми найчастіше більш виражені вранці.
Лікування та профілактика блефариту
Правильна і послідовна гігієна повік має вирішальне значення для людей, які страждають на це захворювання, тому я приготувала для вас кілька порад з догляду, які допоможуть вам запобігти блефариту й лікувати блефарит.
Уникайте надмірного макіяжу очей
Туш, підводка для очей і тіні для повік можуть сприяти накопиченню бактерій усередині та навколо очей. Макіяж також має тенденцію висушувати очі та повіки, створюючи ідеальне середовище для розвитку блефариту. Якщо ви просто не можете розлучитися зі своїми звичними стрілками, хоча б переконайтеся, що ви ретельно очистили обличчя та очі перед сном.
Почекайте з нарощуванням вій
Попри те, що при дуже легких випадках блефариту нарощування вій не заборонено (звичайно якщо саме нарощування не спричинило захворювання), пацієнти з помірним або важким блефаритом повинні утримуватися від нарощування, поки проблема не щезне.
Робіть теплі компреси
Щоб послабити подразнення та запалення, та пом'якшити шкіру навколо очей, помістіть на обличчя теплу вологу губку. Потримайте її на очах протягом декількох хвилин, або поки не зникне дискомфорт.
Викиньте стару косметику
Якщо відмова від макіяжу була частиною вашого плану лікування блефариту, після того, як симптоми зникнуть, придбайте нові косметичні засоби. Забруднені предмети, такі як пензлики для туші, спонжі та підводку для очей, слід викинути.
Діставайте окуляри
Не варто носити контактні лінзи під час спалаху блефариту. Лінзи можуть ще більше подразнювати очі, викликати хворобливе свербіння та набряк, а також уповільнювати процес загоєння. Натомість перейдіть на окуляри, щоб ваші очі могли повноцінно відновитися.
Якщо ви захворіли на блефарит, ви знаєте, наскільки дратівливими можуть бути сухі, сверблячі та опухлі очі. Сподіваюся, що за допомогою моїх порад ви зможете покращити свій стан, уникнути блефариту надалі, і знову пишатися своїми чудовими віями. :)