Барефутінг

Вам ще не доводилося зустрічати на вулицях Києва, здавалося б, нормальної, але абсолютно босої людини. Цілком можливо, що це станеться вже найближчим часом. Хочу познайомити Вас із цими дивними людьми – барефуторами – затятими прихильниками ходьби босоніж.

barefuting, hod'ba bosikom, bosohozhdenie, bosye nogi, hod'ba bez obuvi Передісторія

Як каже історія, босо ходження існувало за всіх часів. Ні, ми не говоримо про той період людства, коли людям просто не було чого взути й про всякі там сандалі з туфлями та босоніжками вони просто нічого не знали. Йдеться про цілком просунуті цивілізації. Наприклад, єгиптяни з їхніми пірамідами, які стали одним із чудес світу або греки з їхньою дивовижною культурою, що залишила нам багату спадщину – і ті, й інші вважали, що ходіння босоніж дуже корисне для здоров'я. barefuting, hod'ba bosikom, bosohozhdenie, bosye nogi, hod'ba bez obuvi

Була така традиція і в Середньовічній Європі. Правда, там вона в основному стосувалася тільки ченців, наприклад, представники ордену кармелітів були зобов'язані давати обітницю ходити без взуття протягом усього свого життя. Що стосується мусульман, то у взутті ніхто з них не дозволить собі зайти в мечеть на молитву і в наші дні. Та й деякі християнські шанувальники в сучасному XXI столітті вважають за краще вирушати в паломництво босими.

Розвиток руху у наші дні

Виявляється, на сьогодні босоногий рух стає дедалі популярнішим. Суспільство, причому міжнародне, існує з 1994 року і відоме воно під назвою барефутинг. Вони вже навіть встигли заснувати цілий босоногий рух. barefuting, hod'ba bosikom, bosohozhdenie, bosye nogi, hod'ba bez obuvi

Попри те, що найбільша кількість членів суспільства проживає в країнах з теплим кліматом, що, власне кажучи, і не дивно, все більше їх ставатиме і в країнах пострадянського простору. У тому числі й в Україні. Вже зараз у Києві з'явилися перші клуби любителів погуляти босоніж. Ось краса яка - подумають деякі особливо креативні модниці. Адже тепер можна буде завжди красуватися красивим та стильним педикюром.

Але це якщо пожартувати. А якщо серйозно, то свою любов до ходіння босоніж вони пояснюють тим, що їм надзвичайно приємно ступати босими ногами по землі та відчувати її. Вони вважають, що взуття тільки сковує рухи та порушує ходу. У принципі, якщо розібратися, то ходьба без взуття не лише корисна, а й дуже гарна. barefuting, hod'ba bosikom, bosohozhdenie, bosye nogi, hod'ba bez obuvi

Найвідомішим барефутером Києва заслужено вважається Андрій Новосьолов і відмовився він від взуття вже близько 10 років тому. В окремі дні він примудрявся пройти босим столицею по 30 км. Сам чоловік пояснює свою позицію так:

  1. Ходіння босоніж це справжня психологічна терапія.
  2. Відмінна нейрофізіологічна практика – на підошві багато так званих сенсорних точок - їх активація стимулює роботу мозку.
  3. Барефутинг відсуває настання старості, автоматично нормалізується не тільки хода і постава, але і ті ж дихальні функції, що дуже важливо для людей похилого віку. А за великим рахунком і не тільки для них.

Реальна користь руху

Але, якщо говорити серйозно, то користь від ходіння босоніж підтверджена офіційною медициною. Лікарі говорять про те, що воно:

  • зміцнює імунітет;
  • підвищує опір вірусно – респіраторним інфекціям;
  • запобігає розвитку серцево-судинних захворювань;
  • знижує ризик одержати грибкові захворювання ніг;
  • стабілізує нервові рецептори та, відповідно, підвищує рівень стійкості до стресів.

barefuting, hod'ba bosikom, bosohozhdenie, bosye nogi, hod'ba bez obuvi А милим дамам, крім того, що вдасться продемонструвати всім гарний дизайнерський педикюр, босходження корисне найбільше. Виступаючи профілактичним засобом хвороб венозної системи, воно відмінно розслаблює втомлені після високих підборів ноги.

Ходити босоніж містом чи ні – це особиста справа кожного. Якщо Ви не готові ходити з босими п'ятами містом, можете почати з прогулянок по природі. Головне, щоб Ви були здорові. Чого ми Вам бажаємо від щирого серця.