Арахнодактилія
Багато жінок, вирушаючи на манікюр мріють про те, щоб мати гарні довгі пальці. Але, трапляється, що їхня довжина стає патологічною та може бути пов'язана з арахнодактилією.
Це вроджена і на щастя рідкісна патологія, основними ознаками якої є занадто довгі, тонкі та вигнуті пальці. Звичайно, у цьому випадку про витончені руки говорити не доводиться – захворювання потребує лікування.
Причини виникнення
Сучасна медицина схильна вважати, що прояв захворювання пов'язані з порушенням балансу ферментів, контролюючих білки та їх утворення. Але точні причини не з'ясовані й зараз. Це може передаватися генетично, тоді хворіють усі члени сім'ї, а може виникати спонтанно.
Безпосередньою причиною мутації стає заміна білків. Замість фібриліну-1 починає вироблятися аргінін. Додатковим фактором є порушення правильного здорового способу життя вагітною матір'ю.
Симптоми хвороби
Головним проявом арахнодактилії є значне подовження всіх трубчастих кісток організму, до яких належать:
- фаланги кистей та стоп;
- п'ясткові та плюснові кістки.
Можливі зміни кісток черепа та скелета. Люди з таким захворюванням мають вузькі та надмірно довгі руки, кисті також дуже довгі з тонкими пальцями, які легко гнуться. Вони дещо нагадують павучі лапки, що і стало приводом для появи назви захворювання.
Проте, порушення опірно – рухового апарату – це на жаль не єдині зміни в організмі хворого. Крім цього, ще спостерігаються:
- порушення в серцево-судинній системі;
- ураження очей.
Усі патології починаються ще під час розвитку плода. При народженні дитини зміни можна помітити. Розвивається хвороба паралельно з організмом дитини, що росте. На жаль, хвороба відрізняється високим відсотком летальних наслідків ще у дитячому віці. До зрілості доживають лише одиниці.
Зовнішній вигляд рук також відрізняється:
- між пальцями, ліктьовими суглобами та колінами є шкірясті перетинки;
- м'язи досить сильно атрофовані;
- практично відсутні хрящі;
- помітна в'ялість зв'язок.
Також у хворих практично повністю відсутня підшкірна жирова клітковина. Самостійно пересуватися люди з арахнодактилією практично не можуть. Найчастіше вони прив'язані до ліжка і повністю залежать від оточуючих.
Хворі на арахнодактилію не винні у своєму захворюванні, тому до них, як і до людей з іншими відхиленнями у зовнішності, потрібно ставитися з розумінням.