Анорексія

Бажання змінити своє тіло буває патологічним. Дивно, але жінки, які мають вроджені патології тіла, наприклад, ектодермальну дисплазію, жити з якою досить складно, намагаються прийняти себе такими, якими вони є.

anareksija, istoshhenie, sil'noe pohudenie, patologicheskaja hudoba Деякі навіть стають моделями та демонструють себе всьому світу. Щоправда, у глибині душі всі вони мріють бути звичайними жінками, хай із парою-трійкою зайвих кілограмів, але такими ж, як усі людьми. Так чим пояснити патологію, при якій цілком нормальні жінки насильно спотворюють своє тіло і роблять його, м'яко кажучи, негарним (це, якщо не подивитися правді в очі - потворним). І йтиметься зовсім не про необхідність відмовлятися від їжі, наприклад, балеринам.

Зараз я говорю про анорексію – добровільну і свідому відмову людини від їжі. Зараз медична практика вже прирівнює це захворювання – нервову анорексію до порушень психіки. Хворобливе бажання схуднути, що виснажує організм та повна відмова від їжі закінчується тим, що психічне та фізичне здоров'я непоправно страждає. anoreksija, patologicheskoe stremlenie pohudet', boleznennaja hudoba, narushenija psihiki - anoreksija

Ця стаття насамперед розрахована на родичів та близьких. Якщо раптом Ви помітите, що людина, яка перебуває поряд з Вами (у більшості випадків це жінки) стрімко худне і Ви вже давно не бачили її в момент прийняття їжі - бийте в дзвони. Особливо, якщо йдеться про зовсім юних дівчат. У більшості випадків саме вони постійно мордують себе питанням, як їм здається, надмірної ваги. Можливо, це ознаки анорексії. На ранніх стадіях хворобу вилікувати досить просто, а от при пізньому зверненні до медиків можлива навіть смерть.

Види анорексії, ознаки та діагностика

Загальна за основними ознаками патологія поділяється на два види.

  1. Звичайна – пацієнт повністю відмовляється від їжі, але до очищення шлунка справа не доходить.
  2. Очисна - пацієнтки не обмежують себе в прийомі їжі, вони їдять що хочуть і скільки хочуть, але відразу ж після прийняття їжі виводять її зі шлунка. Для цього вони можуть використовувати природний спосіб, клізми, сечогінні та проносні медикаменти.

anoreksija, patologicheskoe stremlenie pohudet', boleznennaja hudoba, narushenija psihiki - anoreksija В обох випадках хворих відрізняє патологічний страх ожиріння, спотворення у сприйнятті власного тіла і постійне прагнення схуднути навіть у тому випадку, якщо вага їхня така нижча за норму. Додатковими симптомами можуть бути:

  • візуальний дефіцит ваги;
  • різка зміна депресії станом ейфорії;
  • безсоння;
  • слабкість, нервозність і надзвичайно швидка стомлюваність;
  • різке погіршення стану шкіри, волосся та нігтів;
  • блювотні позиви після їжі:
  • відсутність менструації та зниження лібідо;
  • безпричинні спалахи гніву або почуття образи.

anoreksija, patologicheskoe stremlenie pohudet', boleznennaja hudoba, narushenija psihiki - anoreksija Складно точно вказати причини, через які починається анорексія. Це може бути навіть нещасливе або нерозділене кохання, коли мозок дівчини перемикається на те, що її обранець не любить її, тому що вона занадто товста. Спровокувати початок хвороби можуть постійні стреси через співзалежність у відносинах, занижену самооцінку або, навпаки, прагнення домінувати у сім'ї. Схильні до анорексії перфекціоністи, люди, які не бажають дорослішати та постійно відчувають непорозуміння з боку рідних та близьких.

Щоправда, крім психологічних причин призвести до анорексії можуть і цілком реальні фізичні причини, йдеться про такі захворювання як:

  • онкологія;
  • шлункова виразка;
  • порушення гормонального балансу;
  • ураження організму паразитами.

anoreksija, patologicheskoe stremlenie pohudet', boleznennaja hudoba, narushenija psihiki - anoreksija Але, які причини не були б каталізаторами для початку анорексії, пам'ятайте, що без допомоги досвідчених медиків можливі плачевні наслідки. Організм включить режим самопожирання і впоратися з цим буде надзвичайно складно.

Будьте уважні до близьких. При перших появах ознак захворювання звертайтеся до медиків. На ранніх стадіях зупинити хворобу без патологічних незворотних змін організму можна. Не варто ризикувати через загальноприйняті канони краси. Ваша особиста краса неповторна, здоров'я Вам!