Аноніхія
Генетичні відхилення бувають різними. Одне з них – аноніхія , характеризується повною або частковою відсутністю нігтьових пластин . З чим пов'язана така особливість, і чи можна запобігти поразці плода ще на стадії зародка.
Поява захворювання
По суті, аноніхія є особливо складним випадком дистрофії. Для того, щоб розібратися в причинах його проявів, потрібно зрозуміти саму будову нігтя. Нігтьова пластина передбачена природою для захисту кінчиків пальців та нігтьового ложа від зовнішніх уражень. Відповідальність за утворення нігтьової пластини має матрикс. Саме від нього залежать такі параметри:
- форма та товщина;
- структура та хімічний склад;
- колір;
- швидкість зростання.
Сам матрикс відповідно складається з особливих клітин - оніхобластів, які знаходяться в постійному режимі поділу, оновлення та зроговіння. Ці процеси і трансформують кленки у звичні нашому погляду нігтьові пластини . У разі відсутності чи пошкодження матриксу зростання нігтів припиняється. Захворювання може виявлятися як на одному пальці, так і на кількох одночасно. Так само часто зустрічається і на руках, і на ногах. Розрізняють вроджену та набуту форми аноніхії.
Вроджена
Причинами появи вродженої аномалії прийнято вважати спадковість чи вади внутрішньоутробного розвитку. успадковується хвороба за аутосомно-рецесивним типом і часто передається від батьків дітям.
У переважній більшості випадків хвороба супроводжується порушеннями:
- верхніх шарах шкіри;
- потових та сальних залозах;
- структури волосся.
Можливе супроводження іншими вадами розвитку, наприклад, ектодермальною дисплазією або синдромом нігтів-надколінника. Також захворювання може розвиватись без інших порушень в організмі.
Придбана
Така форма не передається у спадок, а відшарування або повне руйнування нігтьової пластини відбувається поступово внаслідок запальних процесів та порушень. До них відносяться:
- серйозні травми нігтя, що призвели до повного його відпадання;
- інтоксикація та органічні ураження ЦНС;
- деякі види дерматозів;
- плоский лишай;
- синдром Рейно;
- грибкове ураження нігтьової пластини.
Лікування
Вроджена форма сьогодні лікування не піддається. Косметичні недоліки може заповнити протезування, але воно можливе лише в тому випадку, якщо є хоча б 2 мм власного нігтя. Лікування набутої форми полягає в усуненні причин його втрати та відновлення нігтьової пластини.
Щоб не допустити повного відшарування нігтя та його відпадання вчасно звертайтеся до підлоги і він допоможе вам зберегти ніготь. Бережіть себе і будьте здорові.