3 помилки домашнього манікюру
Якщо немає можливості або бажання йти до манікюрного салону, можна успішно зробити гарний та якісний манікюр вдома. Головне, не допускати помилок, про які ми зараз розповімо і дотримуватись правил ідеального манікюру.
Головними, безперечно можна вважати три помилки - відсутність зволоження нігтів і кутикули, занадто сильне обрізання кутикули та нігтів, неправильне нанесення лаку. Розглянемо кожну з них.
Нігті та кутикула не зволожуються
Не варто вважати зволоження нігтів та кутикули одноразовою процедурою, яку слід виконувати лише під час манікюру. Насправді робити це потрібно регулярно. Якщо кутикула і шкіра, що оточує її, буде сухою, неминуча поява задирок, які дуже сильно зіпсують зовнішній вигляд найкрасивішого манікюру. Крім цього з м'якою кутикулою, яка регулярно зволожується, набагато приємніше працювати, виконуючи манікюр. Дотримуючись рекомендацій експертів, найкраще використовувати натуральні засоби. Ідеально підійде олія:
• мигдалю;
• жожоба;
• арганова.
Хоча за бажання можна використовувати будь-яку інакшу. Підійде і живильний жирний крем для рук. Зволожуючий засіб наносять на руки двічі на день – вранці та ввечері. Якщо шкіра починає тріскатися і свербіти протягом дня - повторіть процедуру. Це допоможе позбутися сверблячки.
Занадто сильне обрізання кутикули та вкорочування нігтів
В принципі, самостійне обрізання кутикули справа сама по собі не дуже проста і можливість мікротравм велика, особливо якщо Ви не є фахівцем манікюрного салону. Маленький поріз не тільки ставати воротами, відкритими для інфекції, але і здатний сильно зіпсувати зовнішній вигляд манікюру. Але це ще не все. Якщо зрізати кутикулу повністю, так би мовити, під корінь – ніготь буде позбавлений забезпеченого йому природою захисту. Це само по собі теж не дуже здорово. Як альтернативу можна вибирати європейський (необрізний) манікюр, який передбачає видалення кутикули пилками, пушером чи пемзою, розм'якшення чи відлущування. А може вам взагалі спробувати фіш пілінг?
Виявляється, так само як і волосся, нігті, точніше їх кінчики - це вже відмерлі частинки. У той момент, коли ніготь залишає нігтьове ложе, він залишається без харчування. До нігтьових пластин припиняють надходити вітаміни та мікроелементи, жири, вода та мінерали. Оскільки регенеруватися ніготь не може, пластина стає дедалі тоншою, починає розшаровуватися і розколюватися. Але тут важлива сама процедура вкорочування нігтя. У жодному разі не можна спилювати ніготь рухами у двох протилежних напрямках. Це спровокує появу мікротріщин і нігті ламаються. Рухи пилки мають бути спрямованими в один бік – від правого куточка нігтя до лівого або навпаки. До речі, найкраще використовувати для укорочення нігтів щипчики, а пилочку використовувати тільки для того, щоб надати їм форму. Не обрізайте ніготь під корінь – після цього кінчики пальців огрубіють, а під нігті можна буде легко занести інфекцію.
Неправильне нанесення лаку
Попри загальноприйнятої думки, один або два щільні шари лаку на нігтях - набагато гірше, ніж кілька тонших шарів. Товстий шар вимагатиме більш тривалої просушування, може почати пузириться або відшаровуватись. Не забувайте робити паузу між нанесеннями шарів, дозволяючи їм висохнути повністю. Згодом, це вбереже ваші нігтики від сколів та тріщин. Якщо Ви використовуєте звичайний лак, зверніть увагу на те, що те, що нігті швидше висохнуть, якщо опустити їх у холодну воду – міф. Просто холодна вода сприяє ущільненню складу, через що здається, що він уже висох. Не варто використовувати для прискорення сушіння лаку спеціальні покриття - разом з лаком вони сушать і ніготь, що для нього не дуже здорово.
Прислухайтеся до наших рекомендацій та ваші нігті будуть ідеальними. А результати – як завжди, чекаємо у коментарях.